Kreisā mala
Labā mala
Laima Ūdre
Kolekcija „MULTUM”, bakalaura darbs. Iedvesmas avots ir nepārtrauktā pārslāņošanās un savstarpējā ietekme, kas notiek ik brīdi. Notikumu mijiedarbība. MULTUM tulkojumā no latīņu valodas – "daudz". Interpretācija par mainīgo, kas pārveidojas, ietekmējoties no jaunas vides, informācijas, norisēm, izmantojot un apvienojot atsevišķas detaļas, kas tēlam šķiet tīkamas. Tas atklāj iracionalitāti. Vilnas, lina, smalka kokvilnas muslīna izstrādājumi tiek komplektēti ar spilgtu mākslīgo ādu, ar pērlēm izšūtas zeķes tiek ievilktas putuplasta čībās. Būtnes divdabība. Tēls tiek būvēts uz klasikas pamata, domājot par sportiskā stila ērtību, apvienojot to ar etniska un sakrāla tērpa sajūtām.
Lasīt vairāk ...
Santa Aulmane
Kolekcija “NINILO”, bakalaura darbs.  Prêt-à-Porter turpinājums 2014. gadā iesāktajai avangarda kolekcijai “UN-PACK”. Iedvesmojoties no vēl neaizsaiņotas rotaļlietas kastes, radīti tērpi, lai iemūžinātu bērnības prieku. Radīts māksliniecisks tēls - supervaronis Ninilo, nindzja astoņkājis, kurš ir izlauzies no kastes. Viņš zina savu misiju.
Lasīt vairāk ...
Sigita Sniegs
Kolekcija “Very, Very Long Taxsi”.  Kolekcija par visvairāk kariķēto (izstiepts, izvilkts, liekts) suni - taksi! Bērni uzskata, ka taksis var savīties apaļā barankā, bet tas ir mīts, taksis to izdarīt nevar. Arī ilustrācijā un animācijā tas tiek izstiepts divreiz garāks, kas neatbilst patiesībai. Kolekcijā koptēls atspoguļo stiepšanu, izmantojot 12cm platformas un galvasrotu.
Lasīt vairāk ...
Liene Bukovska
Liene Bukovska kolekciju balsta un darbu galvenokārt fokusē uz aksesuāru dizainu, to funkcionalitāti un transformēšanas iespējām. Taču, veidojot kolekciju, māksliniece ne mazāku uzmanību pievērš tērpam, tā mijiedarbībai ar aksesuāriem, kas ir kolekcijas bāze un būtiska sastāvdaļai.
Lasīt vairāk ...
Evija Šaitere
Kolekcija "The Man Who Ate a Bird" (2014), Modes mākslas apakšnozares 2. kurss. Iedvesma rasta mītā par Ziemeļu izcelšanos, kurā dzīvības koks aug cauri deviņām pasaulēm un tā galotnē sēž vanags. Kolekcijā izmantotas auduma apdrukas tehnika un balināšana uz kokvilnas un poliestera audumiem, ar reljefa izšuvumiem un rupju adījumu, koka materiāls galvas aksesuāros.
Lasīt vairāk ...