Kreisā mala
Labā mala
Pirmssvētku nedēļā LMA radošajā darbnīcā viesojās Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas skolēni
2016. gada 21. martā Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) pirmssvētku noskaņās viesojās Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas skolēni un kopā ar Mākslas akadēmijas studentiem piedalījās radošajā darbnīcā, lai iepazītu porcelāna apgleznošanas pamatus un apgleznotu šķīvjus.
Darbnīcu vadīja LMA Keramikas apakšnozares asociētā profesore Līga Skariņa, kopā ar Keramikas apakšnozares bakalaura programmas pirmā kursa studentēm Jogitu Kristiņu un Egiju Dambergu.

LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs vērš uzmanību uz īpašo krāsu risinājumu bērnu apgleznotajos šķīvjos: "Rezultāts ir fascinējošs, jo īpaši krāsu ziņā." Apgleznotie šķīvji pēc apdedzināšanas procesa nonāks bērnu īpašumā.

Redzot bērnu interesi, aizrautību un vērtīgo, ko bērniem sniedz saskarsme ar mākslu, akadēmija turpinās sadarbību ar Rīgas 1. speciālo internātpamatskolu un līdzīgas radošās darbnīcas rīkos arī turpmāk.

LMA doktorante Baiba Apsīte vadīja krāsainā papīra ziedu darbnīcu, kurā katrs skolēns ar darbnīcas vadītāju un skolotāju palīdzību sagatavoja oriģinālu un gardu konfekšu buķeti, kuru dāvināt vecākiem vai atstāt par piemiņu sev.

Sirsnīgs paldies par darbnīcas sagatavošanu un novadīšanu LMA Keramikas apakšnozarei, personīgi pasniedzējai Līgai Skariņai un studentēm Egijai Dambergai, Jogitai Kristiņai, kā arī Baibai Apsītei.

Radošo darbnīcu organizēja studentes Sintija Logina un Anete Agneta Krišjanova.

Plašāk ar Mākslas akadēmijas studiju vidi un darbu ikviens interesents un studētgribētājs varēs iepazīties Mākslas akadēmijas dienās, kas notiks no 9. līdz 26. maijam. To ietvaros būs aplūkojama plaša studentu darbu izstāde un tiks sniegta iespēja pieteikties ekskursijām pa akadēmiju un tās piecpadsmit apakšnozarēm.
Komentāri