Kreisā mala
Labā mala
LMA rektors Aleksejs Naumovs viesojas Dundagā
20. IV Dundagas centrālajā bibliotēkā mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs viesojās ar savu ilustrāciju izstādi un tikās ar vidusskolas 11. klases audzēkņiem.
Esam jau rakstījuši par Jura Zvirgzdiņa grāmatas «Ahoi! Plūdi Daugavā» ilustrāciju izstādi Dundagas bibliotēkā, kas aplūkojama līdz mēneša beigām. 20. IV vidusskolas audzēkņiem  un vizuālās mākslas skolotājai Sandrai Bražei bija iespēja tikties ar ilustrāciju autoru, profesoru Alekseju Naumovu.
Mākslinieks vispirms pastāstīja par darbu tapšanas vēsturi. Tas licis pašam rūpīgi iepazīties ar Daugavu, gan braucot gar tās krastiem, gan kopā ar draugiem braucot ar jahtu pa upi no Doles salas līdz pat ietekai jūrā. Braucot pa upi, skats uz krastiem vienmēr ir citādāks, un arī šie vērojumi palīdzējuši radīt ilustrācijas. Mākslinieks gan vispirms ir gleznotājs, kaut arī J. Zvirgzdiņa darbs nav pirmā A. Naumova ilustrētā grāmata. Par iesaistīšanu šajā darbā mākslinieks teic pateicību savai dzīvesbiedrei, pazīstamajai latviešu bērnu grāmatu māksliniecei Anitai Paeglei.
J. Zvirgzdiņa stāsts atspoguļo trīs dzīvnieku un draugu, kaķa, suņa un gaiļa, bīstamo ceļojumu pa mūsu likteņupi, līdz kamēr viņus laimīgi izglābj. Ceļojumā pieredzēto atspoguļo stāstījums un tam pieskaņotās ilustrācijas. Viens būtisks secinājums — svarīgi, ka tevi labi cilvēki izglābj, tomēr ne mazāk svarīgi ir tas, ka ne uzreiz — papriekš kaut kas ir jāpiedzīvo!
Profesors arī aicināja vienpadsmit vienpadsmitās klases audzēkņus līdz ar viņu skolotāju turpat uz vietas uzzīmēt šī paša notikuma savu redzējumu. Te nu katrs varēja izpausties! Kādam tapa tikai suns zirga lielumā, kādam — vientuļa zivs Nemo, bet skolotāja Sandra uz ledus gabala bija atstājusi vienu pašu kaķi un putna spalvas... Gailis aizlaidies, suns jau citos medību laukos, skaidroja Sandra. Gluži vai Blaumanisks piesitiens...
Viesis īsi komentēja katru darbu, uzteicot individualitāti un paslavējot jauno mākslinieku meklējumus. Dzirdot vienu meiteni komentējot klasesbiedres darbu «tev ir gandrīz ka Munkam», profesors piebilda, ka Munkam esot pesimistiskāk. Vēlāk sarunā pie tējas tases mākslinieks teica atzinīgus vārdus par mūsu vizuālās mākslas skolotāju, kas acīmredzami iepazīstinājusi audzēkņus ar ievērojamiem māksliniekiem.
Paldies bibliotekārēm par sarīkoto tikšanos!
Teksta autors: Alnis Auziņš
Komentāri