Kreisā mala
Labā mala
Trīs dienas būs apskātāma LMA Modes apakšnozares studentes Evijas Šaiteres izstāde
VEF kvartāla kultūras un mākslas telpā Vasarnīca būs apskatāma Evijas Šaiteres izstāde – instalācija 404. Kolekcija 404 atspoguļo vidi kā hologrāfisku vīziju ar negaidītiem nosacījumiem. Tehnoloģiju attīstība rada paātrinājumu, līdz ar to rodas nepieciešamība mainīt vidi ap mums. Kolekcija radīta, iedvesmojoties no šī procesa un tā ieviestajiem vides elementiem: ceļa zīmēm, drošības jostām, atstarojošām virsmām drošībai uz ceļiem, strāvas kabeļiem, elektrības radītiem trokšņiem un dzirkstelēm. Atspoguļojot šo tehnoloģisko attīstības progresu, kolekcijā izmantoti vēja un ūdens noturīgi, funkcionāli, gaismu atstarojoši audumi.
Izstādi papildina mākslinieku Dee un Sasha Gesta veidota audiovizuāla projekcija. Sadarbībā ar fotogrāfi Kristīni Krauzi-Slucku radīta fotosērija.

2016. gada jūnijā Evija Šaitere ir ieguvusi pirmo vietu  starptautiskajā konkursā Fashion Future for Hong Kong. Konkursa modes skatē viņa piedalījās ar Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura darbu — kolekciju Backbone, ko arī prezentēja 2016. gada rudens Rīgas modes nedēļā ar tāda paša nosaukuma personālizstādi.  Izstāde guva atzinību no Itālijas vēstniecības Latvijā, un māksliniece ieguva iespēju piedalīties IED - Eiropas Dizaina Institūta (Istituto Europeo di Design) vasaras kursos. 2016. gadā māksliniece izgājusi praksi modes dizaina studijā Anne Sofie Madsen, Kopenhāgenā, Dānijā. 2017. gadā tikusi nominēta Latvijas Stila un modes balvai kategorijā Gada debitants. 

Ieeja izstādē – bez maksas.
Komentāri