Meklēt

Vēlos studēt

Tuvākie notikumi

Pilnais kalendārs

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS SIMTGADES IZSTĀDE "ACADEMIA"

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS SIMTGADES IZSTĀDE "ACADEMIA"
LNMM izstāžu zāle “Arsenāls”(Vecrīgā, Torņa ielā 1)
20/09–17/11
Izstādes atklāšana 19. septembrī

Nulla dies sine linea – Ne dienas bez līnijas! Ar šo Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) devīzi 2019. gada laikā tiek realizēti dažādi Mākslas akadēmijas simtgades atzīmēšanas pasākumi. Kā viens no tiem ir unikāla formāta ekspozīcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS.

Izstādes koncepcijas izejas punkts ir Platona akadēmija, kas Antīkajā Grieķijā bija noteikts apmācības modelis filozofijas disciplīnā. Pati akadēmija atradās netālu no Atēnām, un īpaša nozīme te bija brīvajai gaisotnei olīvu dārza ielokā, lai sarunu un viedokļu apmaiņas rezultātā nonāktu pie filozofiskām tēzēm un spriedumiem.

Mūsdienu terminoloģijā vārds “akadēmisks” dažkārt iegūst smagnēju nokrāsu, kamdēļ iecerētās izstādes formāts būs veids kā to skatīt sākotnējā izpratnē – brīvs, radošs domāšanas process. Iedvesmojoties no šī piemēra, izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

Lai akcentētu radošās telpas un mākslas objektu radīšanas vietas mijiedarbi, ARSENĀLĀ tiks izveidota īpaša arhitektūra. Ažūrā struktūra un dārza atmosfēra zāles otrajā stāvā veicinās sarunas un diskusijas. Izstādes norises laikā šeit tiks noturētas lekcijas akadēmijas studentiem, bet dienas otrajā pusē norisināsies sarunu darbnīcas un diskusiju vakari apmeklētājiem.

Izstādes novitāte ir tās atvērtajā formātā, kurā nepārtraukti noritēs darbība. Katrā no ekspozīcijas sadaļām visu vecumu skatītājiem būs iespēja līdzdarboties mākslas darbu tapšanā, kā arī piedzīvot virtuālās realitātes jaunākos sasniegumus.

Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas“Latvijai – 100" atbalstu.

 

 

NORDIC BALTIC YOUNG ARTIST AWARD 2019

NORDIC & BALTIC YOUNG ARTIST AWARD
LNMM IZSTĀŽU ZĀLE ARSENĀLS
17/11
Latvijas Mākslas akadēmijā tiks paziņots Ziemeļvalstu un Baltijas labākais jaunais mākslinieks (Nordic & Baltic Young Artist Award) starptautiskās žūrijas vērtējumā. Balva tiks pasniegta ceturto gadu, un tās mērķis ir iepazīstināt profesionālo vidi un sabiedrību ar jaunākās paaudzes māksliniekiem. Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva atspoguļo aktuālo situāciju laikmetīgās mākslas jomā un sniedz ieskatu nākotnes mākslas pasaulē. 
Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva, kas aizsākās 2016. gadā, apkopo labākos darbus no absolventu skatēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā vienotā platformā, tādējādi šo mākslas darbu izlasi padarot redzamāku Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona kolekcionāriem, kuratoriem un mākslas mīļotājiem, kā arī vienlaikus atbalstot jaunāko mākslinieku paaudzi viņu profesionālajos centienos. Balvu koordinē laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Viļņas Mākslas akadēmiju un no 2018. gada – arī ar Helsinku Mākslas akadēmiju.   

MALKA 2019

Kalpaka bulvāris 13, Rīga, Latvija

MALKA 2019

Ar prieku paziņojam, ka jau trešo reizi norisinās trīs radošo augstskolu sadarbības projekts MALKA. Kopprojekta mērķis ir veicināt Latvijas radošo augstskolu studentu sadarbību, radot jaunus mākslinieciskus tandēmus un sadarbības grupas. Pirmais šāda veida projekts tika realizēts 2017./2018. macību gadā, sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijas LMA Grafikas katedras un LKA Leļļu teātra mākslas kursam.

2019./2020. mācību gadā projekts ir kļuvis vēl plašāks, papildus režisoriem, mūziķiem, grafiķiem, piesaistot arī Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšanas 1. kursa studentus, kuri palīdz procesa organizēšanā, tādējādi arī paši gūstot praktisku pieredzi. Vērienīgajā projektā kopā piedalās 60 radošo austskolu studenti, kas veido kopīgu dejas, mūzikas un vizuālās mākslas etīžu uzvedumu, kas veltīts režijas mākslai.

Kopprojekta īstenotāji ir trīs augstskolu mācībspēki: Rūta Briede (LMA), Mara Ķimele (LKA), Elmārs Seņkovs (LKA), Indriķis Veitners (JVLMA), Olga Žitluhina (LKA).

Projekta producenti: Laine Pole, Kristīne Freiberga

Būsim pagodināti par Jūsu klātbūtni etīžu skates pirmizrādē 2019. gada 23. novembrī plkst. 17.00 Latvijas Mākslas akadēmijā.
 
Ieeja pasākumā bez maksas.

Lai pieteiktos pasākuma apmeklējumam, lūgums aizpildīt anketu: https://forms.gle/KdQ1waqCorW9e5QeA

Alumni stāsti

Kristaps Ancāns

Kristaps Ancāns ir viens no spilgtākajiem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kurš līdz šim dzimtenē gan bijis mazāk pazīstams. 2014. gadā viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, lai tālāk zināšanas papildinātu slavenajā Sentmārtinas Mākslas un dizaina koledžā (Central Saint Martins College of Art), Londonā.

Lasīt visu

Atbalstītāji

Kontakti


 

Latvijas Mākslas akadēmija


Adrese:
Kalpaka bulvāris 13
, Rīga, LV-1050, Latvija

E-pasts:


Telefons:
+371 67332202

Bankas rekvizīti:
Reģ. Nr. 90000029965
Valsts Kase TRELLV22
LV62TREL9220051000000
Pārskaitot studiju maksu, izmantojot Internetbanku vai aizpildot skaidras naudas kvīti bankā, maksājuma mērķī jānorāda:
ieņēmumu ekonomiskās klasifikācijas koda saīsinājumu, studējošā vārds, uzvārds, personas kods, maksājuma mērķis.
21351 - mācību maksa, sagatavošanas kursi, eksāmeni
21359 - pārējie izglītības pakalpojumi (akadēmiskās izziņas, reģistrācijas maksa, u.c.)
21379 - dokumentu izsniegšana 
21381- telpu noma