Meklēt

Vēlos studēt

Tuvākie notikumi

Pilnais kalendārs

LMA 100GADES SVINĪBAS AKADĒMIJAS DĀRZĀ

Kalpaka bulvāris 13, Rīga, Latvija

LMA 100GADES SVINĪBAS AKADĒMIJAS DĀRZĀ

LMA JUBILEJA UN SIMTGADES GRĀMATAS ATKLĀŠANA
LMA dārzs
20. augusts

Pieņemšana LMA dārzā, kuras laikā tiek atklāta un prezentēta Akadēmijas 100 gadus atspoguļojoša grāmata, kuru veidojuši 100 Latvijas Mākslas akadēmijas absolventi, no tiem 22 studenti, tādējādi pārstāvot gan dažādas paaudzes, mākslas žanrus, stilus un mākslas valodas. Mākslas zinātnieka Andra Teikmaņa teksts grāmatu sadala desmitgadēs, izklāstot LMA dzīves gājumu.

 

 

TREŠĀ JAUNĀS MĀKSLAS BIENNĀLE "NĀKOTNES MĀKSLA / NĀKOTNES ZĪMES"

TREŠĀ JAUNĀS MĀKSLAS BIENNĀLE "NĀKOTNES MĀKSLA/NĀKOTNES ZĪMES" 
LMA aula un 1. stāva izstāžu zāle
12/09–12/09
Izstādes atklāšana: 11. septembrī plkst. 18.00
Trešā Jaunās mākslas biennāle "Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes" turpina Latvijas valsts simtgades svinību norišu cikla ietvaros īstenotā projekta “Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes” ideju un konceptuālo risinājumu kontekstā, sniedzot mākslinieciskos pētījumos balstītu ieskatu valsts un mākslas nākotnes jautājumos.
"Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes" projekta un izstādes mērķis ir iesaistīt ārvalstu jaunākās paaudzes māksliniekus un dizainerus, kuri aktualizēs jautājumus par Latvijas valsti kā kultūras, mākslas un dizaina inovācijām draudzīgu vidi. Mākslas un dizaina kritiska iesaiste sabiedrības sociālo, ekonomisko, politisko un ekoloģisko problēmu risināšanā ir vienīgais priekšnoteikums ilgtspējīgas nākotnes veidošanā. Izstādi papildinās Mākslas izglītības un pētniecības nākotnes konference, kura tiek īstenota kā starptautiskas studējošo mākslas un dizaina biennāles satelīts. Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas un PARADOX Fine Art Forum tīkls, kurš savulaik ir izveidojies kā ELIA specializācijas tīkls.

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS JUBILEJAS IZSTĀDE

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS JUBILEJAS IZSTĀDE
LNMM izstāžu zāle “Arsenāls”
20/09–03/11
Izstādes atklāšana 19. septembrī
Izstādes koncepcijas izejas punkts ir Platona akadēmija, kas Antīkajā Grieķijā bija noteikts apmācības modelis filosofijas disciplīnā. Iedvesmojoties no šī piemēra, izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu "dzīvā vēsture". Ar to saprotot, ka akadēmijas studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Izstādes virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes radošās darbības tiešo saikni ar mākslas globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā. Lai akcentētu radošās telpas un mākslas objektu radīšanas vietas mijiedarbi, iecerēts izstādes arhitektūru būvēt divos stāvos. Pirmajā stāvā līdzās jau gataviem mākslas darbiem darbosies Akadēmijas studenti, pārstāvot visas nodaļas, kurās pašlaik var iegūt mākslas, dizaina un mākslas vēstures augstāko izglītību. Ažūrā struktūra un dārza atmosfēra otrajā stāvā būs ideju telpa virs pirmā stāva – vieta sarunām un diskusijām. Izstādes norises laikā tajā tiks noturētas lekcijas Akadēmijas studentiem, savukārt otrajā dienas pusē notiks sarunu darbnīcas un diskusiju vakari izstādes apmeklētājiem.

 

Alumni stāsti

Kristaps Ancāns

Kristaps Ancāns ir viens no spilgtākajiem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kurš līdz šim dzimtenē gan bijis mazāk pazīstams. 2014. gadā viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, lai tālāk zināšanas papildinātu slavenajā Sentmārtinas Mākslas un dizaina koledžā (Central Saint Martins College of Art), Londonā.

Lasīt visu

Atbalstītāji

Kontakti


 

Latvijas Mākslas akadēmija


Adrese:
Kalpaka bulvāris 13
, Rīga, LV-1050, Latvija

E-pasts:


Telefons:
+371 67332202

Bankas rekvizīti:
Reģ. Nr. 90000029965
Valsts Kase TRELLV22
LV62TREL9220051000000
Pārskaitot studiju maksu, izmantojot Internetbanku vai aizpildot skaidras naudas kvīti bankā, maksājuma mērķī jānorāda:
ieņēmumu ekonomiskās klasifikācijas koda saīsinājumu, studējošā vārds, uzvārds, personas kods, maksājuma mērķis.
21351 - mācību maksa, sagatavošanas kursi, eksāmeni
21359 - pārējie izglītības pakalpojumi (akadēmiskās izziņas, reģistrācijas maksa, u.c.)
21379 - dokumentu izsniegšana 
21381- telpu noma