Meklēt

Vēlos studēt

Tuvākie notikumi

Pilnais kalendārs

LMA STUDENTU KONKURSA IZSTĀDE

LMA, Kalpaka bulvāris 13, Rīga, Latvija

LMA STUDENTU KONKURSA IZSTĀDE

LMA simtgadei veltīta izstāde "1919 199+”
LMA aula
30/03–16/04
Izstādes atklāšana 29. martā plkst. 17.00

Latvijas Mākslas akadēmija tika nodibināta 1919. gadā. Tas notiek nepilnu gadu pēc Latvijas valsts neatkarības pasludināšanas, kad politiskā situācija vēl ir pavisam neskaidra, mainīga un juceklīga – pārmaiņu un iespēju brīdī. Ar šo notikumu ne vien kulminē nacionālā ambīcija – pašiem sava skola –, bet arī, kā veltījumā akadēmijas pirmo divdesmit gadu darbības atcerei rakstījis Ģederts Eliass, “jaundibinātai akadēmijai nu bija brīva izvēle iet pa tādu vai citādu ceļu, jo to nesaistīja nekādu tradīciju slogs, kādu pārgurumā nes vecās akadēmijas. Tāpēc viss grozījās ap to, lai mūsu akadēmija jau pašā sākumā nāktu mākslai kā dzīvinošs spēka avots”. Šāda pozīcija vai uzdevums zināmā mērā raksturo arī katru jaunu paaudzi, kurai pagātne vairs un vēl nepieder. 
Izstādes mākslinieki, kas veido jauno LMA absolventu metienu, ir dzimuši deviņdesmitajos, pavisam neilgi pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas. Arī šis ir bijis jaunu noteikumu apguves laiks, līdzīgā veidā juceklīgs un arī neapjaustu iespēju pilns. Izstāde “1919 199+” tiecas uzlūkot abus mirkļus pēc neatkarības kā unikālu dzimšanas un atspēriena brīdi. Velkot paralēles vai izceļot sava laikmeta pieredzes savdabību, izstādes mākslinieki darbos analizē savas paaudzes identitāti, kā arī saiknes un attiecības ar pagātni. 

Izstādē “1919 199+” iekļauto septiņu mākslinieku grupa pārstāv LMA scenogrāfijas, vizuālās komunikācijas, glezniecības un metāla dizaina nodaļas, bet visus viņus vieno starpdisciplināra pieeja, kā arī vilkme un spēja darboties ārpus savas specialitātes ierobežojumiem. 

Izstādē piedalās Alise Sondōre, Jānis Šneiders, Krišjānis Elviks, Luīze Rukšāne, Madara Keidža, Marija Ulmane, Rūdolfs Štamers.

Kuratore – Anna Laganovska.

LATVIJAS MĀKLSAS AKADĒMIJAS ATVĒRTĀS DURVIS

LMA, Kalpaka bulvāris 13, Rīga, Latvija

LATVIJAS MĀKLSAS AKADĒMIJAS ATVĒRTĀS DURVIS

LATVIJAS MĀKLSAS AKADĒMIJAS ATVĒRTĀS DURVIS
23/04–30/04 & 03/06–21/06
Latvijas Mākslas akadēmija & bijusī Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte
Lai topošie Latvijas Mākslas akadēmijas studenti varētu klātienē apskatīt, iepazīt un uzzināt visu par LMA studiju programmām, apakšnozarēm, iestājeksāmeniem un studentu ikdienu, Akadēmijā ik gadu notiek Atvērto durvju dienas. Atvērto durvju dienas notiek divos cēlienos: pirmajā, kas norit apakšnozaru semestra skašu laikā, piedāvājam iespēju skatīt un dzirdēt visu LMA apakšnozaru prezentāciju un kopā ar LMA studentiem iepazīt LMA ēku un studiju telpas, apskatīt skatēs izliktos darbus un pieteikties ekskursijām apakšnozarēs, kur mācībspēki un studenti atbildēs uz reflektantu jautājumiem. Otrajā cēlienā aicinām iepazīties ar studiju rezultātu – bakalaura un maģistra studiju programmu diplomdarbiem, kas vienkopus būs skatāmi diplomdarbu festivālā bijušajā LU Bioloģijas fakultātē, lai drīz pēc tam ar iedvesmu piedalītos LMA iestājeksāmenos, kas noris no 8. līdz 26. jūlijam.
LMA skates: 23/04/2019–30/04/2019
LMA diplomdarbu festivāls: 03/06/2019–21/06/2019

Alumni stāsti

Kristaps Ancāns

Kristaps Ancāns ir viens no spilgtākajiem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kurš līdz šim dzimtenē gan bijis mazāk pazīstams. 2014. gadā viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, lai tālāk zināšanas papildinātu slavenajā Sentmārtinas Mākslas un dizaina koledžā (Central Saint Martins College of Art), Londonā.

Lasīt visu

Atbalstītāji

Kontakti

Latvijas Mākslas akadēmija

Kalpaka bulvāris 13

Rīga, LV-1050
BANKAS REKVIZĪTI
Reģistrācijas Nr. 90000029965
Valsts Kase, Kods TRELLV22
Konts LV62TREL9220051000000, LMA pašu ieņēmumu konts

T +371 6733 2202

www.lma.lv