Meklēt

Vēlos studēt

Tuvākie notikumi

Pilnais kalendārs

TREŠĀ JAUNĀS MĀKSLAS BIENNĀLE "NĀKOTNES MĀKSLA / NĀKOTNES ZĪMES"

TREŠĀ JAUNĀS MĀKSLAS BIENNĀLE "NĀKOTNES MĀKSLA/NĀKOTNES ZĪMES" 
LMA aula un 1. stāva izstāžu zāle
12/09–12/09
Izstādes atklāšana: 11. septembrī plkst. 18.00
Trešā Jaunās mākslas biennāle "Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes" turpina Latvijas valsts simtgades svinību norišu cikla ietvaros īstenotā projekta “Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes” ideju un konceptuālo risinājumu kontekstā, sniedzot mākslinieciskos pētījumos balstītu ieskatu valsts un mākslas nākotnes jautājumos.
"Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes" projekta un izstādes mērķis ir iesaistīt ārvalstu jaunākās paaudzes māksliniekus un dizainerus, kuri aktualizēs jautājumus par Latvijas valsti kā kultūras, mākslas un dizaina inovācijām draudzīgu vidi. Mākslas un dizaina kritiska iesaiste sabiedrības sociālo, ekonomisko, politisko un ekoloģisko problēmu risināšanā ir vienīgais priekšnoteikums ilgtspējīgas nākotnes veidošanā. Izstādi papildinās Mākslas izglītības un pētniecības nākotnes konference, kura tiek īstenota kā starptautiskas studējošo mākslas un dizaina biennāles satelīts. Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas un PARADOX Fine Art Forum tīkls, kurš savulaik ir izveidojies kā ELIA specializācijas tīkls.

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS SIMTGADES IZSTĀDE "ACADEMIA"

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS SIMTGADES IZSTĀDE "ACADEMIA"
LNMM izstāžu zāle “Arsenāls”(Vecrīgā, Torņa ielā 1)
20/09–17/11
Izstādes atklāšana 19. septembrī

Nulla dies sine linea – Ne dienas bez līnijas! Ar šo Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) devīzi 2019. gada laikā tiek realizēti dažādi Mākslas akadēmijas simtgades atzīmēšanas pasākumi. Kā viens no tiem ir unikāla formāta ekspozīcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS.

Izstādes koncepcijas izejas punkts ir Platona akadēmija, kas Antīkajā Grieķijā bija noteikts apmācības modelis filozofijas disciplīnā. Pati akadēmija atradās netālu no Atēnām, un īpaša nozīme te bija brīvajai gaisotnei olīvu dārza ielokā, lai sarunu un viedokļu apmaiņas rezultātā nonāktu pie filozofiskām tēzēm un spriedumiem.

Mūsdienu terminoloģijā vārds “akadēmisks” dažkārt iegūst smagnēju nokrāsu, kamdēļ iecerētās izstādes formāts būs veids kā to skatīt sākotnējā izpratnē – brīvs, radošs domāšanas process. Iedvesmojoties no šī piemēra, izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas, atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu “dzīvā vēsture”. LMA studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Projekta virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes darbības tiešo saikni ar globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā.

Lai akcentētu radošās telpas un mākslas objektu radīšanas vietas mijiedarbi, ARSENĀLĀ tiks izveidota īpaša arhitektūra. Ažūrā struktūra un dārza atmosfēra zāles otrajā stāvā veicinās sarunas un diskusijas. Izstādes norises laikā šeit tiks noturētas lekcijas akadēmijas studentiem, bet dienas otrajā pusē norisināsies sarunu darbnīcas un diskusiju vakari apmeklētājiem.

Izstādes novitāte ir tās atvērtajā formātā, kurā nepārtraukti noritēs darbība. Katrā no ekspozīcijas sadaļām visu vecumu skatītājiem būs iespēja līdzdarboties mākslas darbu tapšanā, kā arī piedzīvot virtuālās realitātes jaunākos sasniegumus.

Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas“Latvijai – 100" atbalstu.

 

 

STARPTAUTISKĀ PROJEKTA “EMERGING LINES” IZSTĀDE VROCLAVĀ

Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmija, Vroclava, Polija

STARPTAUTISKĀ PROJEKTA “EMERGING LINES” IZSTĀDE VROCLAVĀ

STARPTAUTISKĀ PROJEKTA “EMERGING LINES” IZSTĀDE VROCLAVĀ
26/10/2019–13/11/2019 
Vroclavas Mākslas un Dizaina akadēmija, Vroclava, Polija

Par projektu "Emerging Lines”
“Emerging Lines” ir sadarbības projekts mākslā, ko organizē Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmiju, Parīzes studentu tīklu “Crous de Paris” un Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN”. Ar šo projektu, kurā no 2019. līdz 2020. gadam paredzētas četras dažādas izstādes, sadarbības valstis vēlas popularizēt jaunos māksliniekus un viņu radošo darbību, veicinot mākslinieku atpazīstamību un karjeru Eiropā. Divu gadu laikā Parīzē, Berlīnē, Vroclavā un Rīgā notiks četras izstādes, kurās piedalīsies 36 mākslinieki no visām dalībvalstīm. 
Izstādi Vroclavā organizē Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Parīzes studentu tīklu “Crous de Paris” un Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN”.
 

Alumni stāsti

Kristaps Ancāns

Kristaps Ancāns ir viens no spilgtākajiem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kurš līdz šim dzimtenē gan bijis mazāk pazīstams. 2014. gadā viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, lai tālāk zināšanas papildinātu slavenajā Sentmārtinas Mākslas un dizaina koledžā (Central Saint Martins College of Art), Londonā.

Lasīt visu

Atbalstītāji

Kontakti


 

Latvijas Mākslas akadēmija


Adrese:
Kalpaka bulvāris 13
, Rīga, LV-1050, Latvija

E-pasts:


Telefons:
+371 67332202

Bankas rekvizīti:
Reģ. Nr. 90000029965
Valsts Kase TRELLV22
LV62TREL9220051000000
Pārskaitot studiju maksu, izmantojot Internetbanku vai aizpildot skaidras naudas kvīti bankā, maksājuma mērķī jānorāda:
ieņēmumu ekonomiskās klasifikācijas koda saīsinājumu, studējošā vārds, uzvārds, personas kods, maksājuma mērķis.
21351 - mācību maksa, sagatavošanas kursi, eksāmeni
21359 - pārējie izglītības pakalpojumi (akadēmiskās izziņas, reģistrācijas maksa, u.c.)
21379 - dokumentu izsniegšana 
21381- telpu noma