Meklēt

Vēlos studēt

Tuvākie notikumi

Pilnais kalendārs

IZSTĀDE “PROPAGANDAS EFEKTS: PLAKĀTS PADOMJU LATVIJĀ KĀ AIZMIRSTAIS FENOMENS”

23. februārī plkst. 18:00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) eksperimentālajā mākslas telpā "Pilot" atklās izstādi "Propagandas efekts: plakāts padomju Latvijā kā aizmirstais fenomens”

Plakāta efektivitāte slēpjas tā spējā ātri, lakoniski un tieši nodot skatītājam viegli uztveramu, retorisku un nediskutējamu vēstījumu. Apzinot Latvijas Mākslas akadēmijas fondā nonākušo plakātu kolekciju, izstādes veidotājas – LMA Mākslas vēstures un teorijas 4. kursa studentes Zanda Kagaine, Monta Gintere, Laima Dūda un Inese Gātere – ekspozīcijā pēta plakātu kā Padomju varas propagandas izplatīšanas instrumentu Latvijas teritorijā Padomju okupācijas laikā. Izstāde atspoguļo gan dažādus ar politiku, sabiedrību un ideoloģiju saistītus jautājumus, ko skāra propaganda, gan arī, pētot muzeju vēsturiskos krājumus, mēģina apjaust sabiedrības reakciju uz to. 

IZSTĀDE "ZIEDI UN ASINIS"

Latvijas Mākslas akadēmijas aula

IZSTĀDE "ZIEDI UN ASINIS"

No 9. marta līdz 6. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs iespēja apmeklēt Varšavas Mākslas akadēmijas profesora Pāvela Novaka (Pawel Nowak) izstādi "Ziedi un asinis". Izstādes ekspozīciju veidos darbi no sērijām “Sajūtu morfoloģija” un “Ziedi”– kopā sapludinātas, tās aktualizē dzīvības un nāves jautājumus. Uzzini vairāk šeit.

Izstādes darba laiki:
09/03/2023 – 06/04/2023
30.martā izstāde atvērta līdz pl.19.00.
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvārī 13
P., O., T., C., P. 10:00 – 17:00
Pārtraukums: 14:30 – 15:00
Bezmaksas ieeja

Skatīt kartē

SARUNU SERIĀLS "KUR MĀKSLĀ IR KARJERA?"

Latvijas Mākslas akadēmijas jaundibinātais studentu karjeras atbalsta centrs aicina uz piekto sarunu seriāla “Kur mākslā ir karjera?” tikšanos 12. aprīlī plkst. 18.00. 

Sarunu seriāla 12. aprīļa epizode būs veltīta mākslinieku rezidencēm un sarunā piedalīsies starptautiskais mākslinieks, LMA POST apakšnozares mācībspēks Kristaps Ancāns un “Academia” balvas pirmā laureāte Kristīne Daukšte, kura tikko noslēgusi balvā gūto ACMES rezidentūru Londonā. 

Sarunu seriālu apmeklēt aicināti visi interesenti – īpaši mākslas un kultūras jomās studējošie, mākslu un dizaina vidusskolu audzēkņi. Sarunu moderēs LMA studente, pārmaiņu aģente Ieva Stalšene. Lai tieši un atklāti runātu par būtisko, saruna ir piedzīvojama tikai klātienē, bez tiešraidēm un ierakstiem.

Atbalstītāji

Kontakti

Latvijas Mākslas akadēmija
Kalpaka bulvāris 13, Rīga,
Latvija, LV-1050
 

Tel.: +371 67332202
E-pasts: