Meklēt
Izvēlne

GAISMAS INSTALĀCIJA "JŪRAS CEĻI", GAISMAS FESTIVĀLA "STARO RĪGA" LAIKĀ

Gaismas festivāla "Staro Rīga" laikā, no 15. līdz 18. novembrim Latvijas Mākslas akadēmijas fasādi Kalpaka bulvārī 13, izgaismos analogās projekcijas, kuras veidojusi dāņu māksliniece Karena Tastuma (Karen Thastum) un mākslinieku grupa TURA YA MOYA.
JŪRAS CEĻI / SEA ROADS
Analogās projekcijas.

Objekta četras dimensijas saistās ar nerimstošo jūras ceļu kustību un noslēpumiem, ko glabā Baltijas jūras un Ziemeļjūras dzelmes. Jūras ceļi mums atgādina par vērtībām, kas nezūd laikmetu griežos, kas atkal un atkal sevi apliecina kā nemainīgas un mūžīgas. Jūras ceļi raisa pārdomas un aicina izzināt pasauli, tās vēsturi, nemitīgi paplašināt redzesloku un noskaidrot, kas ir tai vietā, kur saule ik vakaru pazūd, kas ar sauli notiek aiz tālā apvāršņa.

TURA YA MOYA ir specializējusies starpdisciplināru analogo instalāciju veidošanā, kas ir izstādītās starptautiski. 20 pēdu garais jūras konteiners, no kura tiek projicēti attēli, ir pārveidots par mākslas un projekciju laboratoriju. Ziemeļu mākslas konteineris ir ceļojis 3000 km caur Grenlandi un Skandināviju. Instalācijā iekļauti mākslas studentu, kā arī Ziemeļvalstu profesionālo mākslinieku un komponistu darbi. 2017.gadā Ziemeļu mākslas konteiners viesojās Liepājā ar projektu „Ziemeļu gars” („ANERSAAQ – the Spirit of the North”), kas bija ziemeļu zemju valodu, mūzikas, dabas, dzīvesveida un tradīciju iedvesmots stāsts.

15 minūšu uzvedums ir veidots kā dažādu mēdiju simfonijas trīs daļas, kas iesākas ar uvertīru Ophav, kam seko trīs daļas - Sjògvur, Jūras ceļi, Young Waves.

Projekta idejas autori: Karena Tastuma (Karen Thastum, Dānija) un mākslinieku grupa TURA YA MOYA (Dānija, Grenlande, Vācija)
Projekta īstenotājs: Latvijas Mākslas akadēmija un TURA YA MOYA
Projekta sadarbības partneri: Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā
 

Foto: Ansis Vegners

 

Lasīt tālāk
24 foto