Meklēt
Izvēlne

Andris Eglītis

Glezniecības katedras vadītājs, docents

Glezniecības katedras vadītāju, docentu Andri Eglīti, aizrauj attiecības starp cilvēku un pasauli ārpus civilizācijas; reālā, materiālā un nemateriālā uztvere mākslā. Viņam glezniecība un tēlniecība, kas visbiežāk rezultējas telpai pielāgotās (site-specific) instalācijās, ir materiālā, taktilā un virtuālā savienojums. Tajās tiek apvienota krāsa, koks, augsne, kā arī smiltis un māls no paša lauku mājām Drustos, Latvijā.

Eglītis pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozari, studējis Mančestras Metropolitēna universitātē (Manchester Metropolitan University) un Iļjas Repina Sanktpēterburgas Valsts akadēmijā (I. Repin St. Petersburg State Academy). 2013. gadā absolvējis Augstāko mākslas institūtu (HISK) Gentē, Beļģijā un saņēmis Purvīša balvu par personālizstādi Zemes darbi Mūkusalas Mākslas salonā Rīgā. Kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu veidojis instalāciju Armpit (2015) Latvijas paviljonam 56. Venēcijas biennālē, kam sekoja Armpit California Edition (2016) Koačellas Mūzikas un mākslas festivālā un Will-o’-the-Wisp (2016) Kochi-Muziris biennālē Indijā.

Par pasniedzēju LMA Andris Eglītis sācis strādāt 2009. gadā un 2017. gadā ticis ievēlēts par Glezniecības katedras vadītāju.


aeglitis.lv