Meklēt
Izvēlne

11-14/11/2019 NORISINĀSIES STARPTAUTISKA DIZAINA DARBNĪCA, PROJEKTA BALTSE@NIOR2.0 IETVAROS

No 11. līdz 15. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas organizēta starptautiska dizaina darbnīca, kuras ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas, Minhenes Tehniskās universitātes (The Technical University of Munich), ITMO Universitātes un Poznaņas Dabaszinātņu universitātes (Poznan University of Life Sciences) studenti un jaunie dizaineri izstrādās idejas nākotnes seniors dzīves kvalitātes uzlabošanai. Visi laipni aicināti uz darbnīcas rezultātu publisko prezentāciju 14. novembrī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” no plkst. 14.00 līdz 15.30.

Latvijas Mākslas akadēmija no 2019. gada jūnija turpmākos trīs gadus īstenos Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona projektu BaltSe@nioR2.0, kurš turpina iepriekšējā BaltSe@nioR projekta aizsākto mērķi – konceptuālu dizaina ideju risinājumu izstrādi senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Radošās darbnīcas nedēļa sāksies ar vairākām prezentācijām. Par pērn realizētā Baltse@nior projekta rezultātiem stāstīs LMA projektu vadītāja Vineta Kreigere. Sekos projektā iesaistītās Saue pašvaldības (Igaunijā) pārstāvju prezentācija par pilsētvides situāciju pašlaik un nākotnes vīziju tās uzlabošanai. Projekta ietvaros Saue pilsētai paredzēts izstrādāt un uzstādīt vecāka gadagājuma cilvēkiem pielāgotus vides elementus, lai veicinātu fizisko aktivitāti. Ar prezentāciju par jaunākajām tendencēm senioriem labvēlīgas vides veidošanā no arhitekta skata punkta uzstāsies arhitekts Uldis Lukševics (NRJA), savukārt uzņēmuma SIA Fixman valdes loceklis Miks Lukstiņš darbnīcas dalībniekiem pastāstīs par plašo ilggadīgo pieredzi senioriem piemērota sporta aprīkojuma izstrādāšanā. Darbnīcas vadītāji LMA asociētais profesors Kristians Brekte un LMA Projektu un attīstības daļas vadītājs Jānis Gailītis rūpēsies par darbnīcas dalībnieku komandu ideju virzību, konsultējot un sniedzot informāciju par pilsētvides veidošanas labajiem piemēriem Eiropā, kā arī datiem, kas saistīti ar sabiedrības novecošanos.

Kopā ar projekta partneru augstskolu studentiem un jaunajiem dizaineriem no Latvijas Mākslas akadēmijas radošajā darbnīcā piedalīsies LMA Funkcionālā dizaina apakšnozares Produktu dizaina un Vides dizaina apakšnozaru studenti.

Studenti strādās starpdisciplinārās komandās, attīstot koncepcijas un idejas, kas motivēs seniorus vairāk laika pavadīt ārpus telpām. Studenti pētīs un risinās jautājumu, kā pilsētvide var iedvesmot seniorus dzīvot aktīvi un dzīvespriecīgi, kā uzlabot senioru labsajūtu un veselību, veicot fiziskas aktivitātes individuāli un kopā ar saviem domubiedriem, uzturot optimālu fizisko un emocionālo līdzsvaru ikdienas gaitās.

Darbnīcas noslēgumā studentu grupas izstrādātās idejas un to maketus prezentēs projekta partneriem un ekspertiem. Labākie projekti tiks virzīti prototipu izstrādei projekta partnera TSENTER darbnīcās Igaunijā.

Radošās darbnīcas vadīs LMA projektu daļas vadītājs Jānis Gailītis. Vides dizaina apakšnozares vadītājs asoc. prof. Kristians Brekte, vieslektors, arhitekts Uldis Lukševics un projektu vadītāja Vineta Kreigere.

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) piedalās Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona (BJR) transnacionālās sadarbības programmas projekta Nr. R081 BaltSe@nioR2.0 (Inovatīvi risinājumi senioriem draudzīgas publiskās vides nodrošināšanā uz BJR uzņēmumu un publisko institūciju kapacitātes pilnveides pamata) īstenošanā. LMA projektā ir projekta partnera statuss. Projekts turpina risināt projekta Nr. R030 BaltSe@nioR īstenošanas izaicinājumus saistībā ar sabiedrības novecošanos, šoreiz pievēršot lielāku uzmanību publiskās telpas pielāgošanai senioru vajadzībām.