Meklēt
Izvēlne

14. MAIJĀ NOTIKS ATVĒRTĀ AZERBAIDŽĀNAS PAKLĀJU AUŠANAS DARBNĪCA

Azerbaidžānas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā sadarbībā ar publisko akciju sabiedrību "Azerkhalcha" un Latvijas Mākslas akadēmiju ar prieku aicina visus interesentus uz aizraujošu azerbaidžāņu tradicionālās paklāju aušanas mākslas darbnīcu. Šis mākslas veids ir iekļauts UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā.

Kas gaidāms: Vēsturiskās ieskats: Iegūstiet vispusīgu izpratni par paklāju aušanas vēsturisko attīstību un kultūras nozīmi, kas Azerbaidžānā aptver gadsimtiem ilgi, vienlaikus iepazīstot bagātīgo kultūras mantojumu dažādos valsts reģionos.

Ievads paklājos: Izpētiet dažādus Azerbaidžānas paklāju aušanas veidus, stilus un tehnikas, uzsverot gan tradicionālās metodes, gan mūsdienu adaptācijas, vienlaikus atklājot unikālas dizaina koncepcijas un principus, kas raksturīgi Azerbaidžānas paklāju aušanai. Uzzināsiet, kā precīzi pārnest sarežģītus rakstus uz aušanas stellēm, lai labāk izprastu šo tradicionālo mākslas veidu.

Praktiska pieredze: Iesaistieties praktiskās nodarbībās un demonstrācijās ar aušanas rīkiem un iemācieties, kā uzstādīt stelles un izpildīt aušanas pamattehnikas.

Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis audējs vai iesācējs entuziasts, šajā aizraujošajā Azerbaidžānas kultūras mantojuma izpētē ikviens varēs kaut ko apgūt un novērtēt. Pievienojieties mums, lai gūtu neaizmirstamu pieredzi, godinot azerbaidžāņu paklāju meistarību, tradīcijas un amatniecības prasmes. Mēs ar nepacietību gaidām jūs uz šo iedvesmojošo pasākumu.

Darbnīcas norises vieta un laiks
14. maijs, plkst.11.00, LMA aula, 2.stāvs
Kalpaka bulvāris 13.