Meklēt
Izvēlne

16. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa aicina uz "Pieredzes dienu"

2014. gada 16. jūnijā no plkst. 10.00 Latvijas Mākslas akadēmijā uzsāksies Dizaina nodaļas organizētās „Pieredzes dienas” pasākumi, kas tiek īstenoti Dizaina diplomandu dienu „Domāts. Darīts” ietvaros. „Pieredzes dienas” mērķis ir ar dažādu pasākumu kopumu iepazīstināt apmeklētājus ar dizaina domāšanas procesiem, demonstrēt un apspriest dažādus dizaina pielietojuma rezultātus. 

„Pieredzes dienas” programmā ir dizaina komunikāciju rīts, dizaina pop-up veikala atklāšana, starptautiski atzītu dizaina praktiķu vieslekcijas un vakara noslēgumā Pecha Kucha prezentācijas.

No plkst. 10.00 līdz 13.00 norisināsies dizaina komunikāciju rīts, kurā Dizaina nodaļas docētāji un studenti turpinās dialogu ar dažādām mērķauditorijām par dizaina iespējām un dizaina kompetenču pielietojumu dažādās nozarēs. Pasākums notiks Dizaina diplomandu darbu izstādē.

Dizaina pop-up veikala svinīgā atklāšana notiks plkst. 13.00 Mākslas akadēmijas pirmā stāva vestibilā. Veikalā būs iespējams iegādāties Dizaina nodaļas studentu darbus, tostarp arī Dizaina diplomandu darbu ekspozīcijā izstādīto darbu daļu. Veikaliņš darbosies no 16. jūnija līdz 20. jūnijam. Darba laiks 16. jūnijā līdz plkst. 21.00, pārējās dienās no plkst. 11.00 līdz 18.00.

„Pieredzes dienas” centrālais notikums ir starptautiski atzītu dizaina praktiķu vieslekcijas, kuras notiks no plkst. 14.00 līdz 18.00. Šoreiz klausītājus aizraut gatavas spilgtas dizaina nozares autoritātes – godalgotais flāmu dizainers, „Extremis” zīmola dibinātājs Dirks Veinants (Dirk Wynants, Beļģija), dizaina uzņēmuma „sieger design” izpilddirektors Kristiāns Zīgers (Christian Sieger, Vācija), pasaulslavenā dizainere un arhitekte, tādu vadošo dizaina zīmolu kā „Moroso”, „Kettal”, „Kartell” sadarbības partnere Patrīcija Urkjola (Patricia Urquiola, Spānija) un Alberto Zontone (Itālija). Vieslekcijās ieeja ir bez maksas. Tās notiks Latvijas Mākslas akadēmijas jaunā korpusa 2. stāvā un uz lielā ekrāna tiks tiešraidē translētas Akadēmijas pagalmā. Vieslekcijas nodrošina interjera dizaina salons xcelsior un Dirka Veinanta un Kristiāna Zīgera aģents Baltijā – FABaltics.

Vakarā plkst. 19.00 gaidāms Pecha Kucha prezentāciju vakars, kurā auditorija tiks iepazīstināta ar labākajiem Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas diplomandu projektiem, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes un RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes studentu aktuālākajiem pētījumiem un izstrādātajiem dizaina risinājumiem. Pecha Kucha ir prezentācijas formāts, kur katrs runātājs stāstījumu ilustrē ar 20 attēliem, katram no tiem veltot 20 sekundes laika.

Dizaina diplomandu dienas „Domāts. Darīts” šogad norisinās Eiropas Kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” projekta „Vai Rīga jau gatava?” ietvaros. Tās tiek organizētas kopš 2007. gada. Dizaina diplomandu dienu rīkotājs ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa, kas dibināta 1962. gadā. Pašreiz Dizaina nodaļā ir četras apakšnozares: funkcionālais dizains, modes māksla, metāla dizains un vides māksla. Kopumā nodaļā studē 214 studenti bakalaura un maģistra programmās. Dizaina Diplomandu dienu organizēšanas ilggadējais partneris ir Banku augstskolas maģistra programma „Uzņēmumu vadīšana radošajās industrijās”.

Vairāk informācijas par vieslektoriem:
Dirks Veinants – www.extremis.be
Patrīcija Urkjola – www.patriciaurquiola.com, www.flos.com/en/designers/patricia_urquiola
Kristiāns Zīgers – www.sieger-design.com

Sekot „Domāts. Darīts” jaunumiem iespējams:
www.facebook.com/domatsdarits