Meklēt
Izvēlne

18. Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā ar projektu "Dejas tēls dizainā" piedalās Mākslas akadēmijas studenti

No 2013. gada 19. aprīļa līdz 1. maijam jau astoņpadsmito reizi notiks viens no ievērojamākajiem notikumiem visā Latvijas kultūras dzīvē – Starptautiskais Baltijas baleta festivāls „No klasiskas līdz avangardam.” Otrdien, 23. aprīlī, plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Zirgu pastā uzstāsies mūsdienu dejas grupa „Kassandra Production” ar izrādi „Displacement” (Dānija). Pasākuma ietvaros notiks arī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu darbu prezentācija „Dejas tēls dizainā”. Ieeja bez maksas.

Modes skatē „Dejas tēls dizainā”, kuras idejas autore ir festivāla vadītāja Lita Beiris, pieci jaunie modes dizaineri demonstrēs tērpu kolekcijas, kas tapušas tuvāk iepazīstot baleta un dejas mākslu un apzinot dejas daudzveidīgo estētiku. Iedvesma kolekcijām rasta, vērojot dejotājus treniņos, mēģinājumos un izrādēs. Radot tēlu interpretācijas, modes studentiem tika dota plaša radošā brīvība, vienlaikus paturot prātā, ka baletā kostīmam ir liela vizuāla un psiholoģiska ietekme uz skatītāju, kā arī liela nozīme izrādes horeogrāfiskā, scenogrāfiskā un psiholoģiskā kontekstā.

Mākslas akadēmijas studenti, kas piedalās projektā „Dejas tēls dizainā”:

Ksenija Belca, Modes mākslas apakšnozares Bakalaura programmas 1. kurss
„DABAS STIHIJAS”
Tērpu ideja: 4 stihijas, kas komunicē un mijiedarbojas savā starpā kā vienots veselums un tajā pat laikā ir galējs individualitātes paraugs.

Laima Ūdre, Modes mākslas apakšnozares Bakalaura programmas 2. kurss
„GAIŠAIS UN TUMŠAIS”
Tērpu ideja balstīta uz komponista Riharda Dubras komponēto baletu bērniem, kura pamatā ir Kārļa Skalbes pasaka „Kaķīša dzirnaviņas”. Labais un ļaunais kā baltā un melnā pretstati, to mijiedarbība. Tērpi veidoti, lai izceltu ķermeņa kustības, iedvesma meklēta arī pētot latviešu tautu deju vīriešu tērpu griezumus.

Ilze Aniņa, Modes mākslas apakšnozares Maģistrantūras programmas 1. kurss
„VĒJŠ”
Tas var būt gan maigs, mierīgs un rotaļīgs, gan arī spēcīgs un straujš. Vējš ir kustība un mainīgums, kas atspoguļojas tērpa un dejas mijiedarbībā.

Jana Miķelsone, Tekstilmākslas apakšnozares Bakalaura programmas 1. kurss
XXX
Gars, tas ir trausls, bet arī spēcīgs. Tas ir viegls, bet arī smags. Tas nav tikai gaisīgs, bet arī reāls, kuru, ja ieklausās, var sadzirdēt. Noskaņojums Garam ir atkarīgs no apkārt esošā un notiekošā. Ar mūzikas un dejas palīdzību mēs varam noprast, kā tas šodien jūtas.

Baiba Bērziņa-Skrīvere, Modes mākslas apakšnozares maģistrantūras absolvente
„KARALIS „PATS”. DIVAS IDENTITĀTES. ES UN MANS”
Stāsts ir par personības ārišķīgumu un varu, kas var būt tikai māns. Te karalis atklāj gan varenību un slavu, gan savu patieso būtību – kailumu, nevarību un tukšumu. Dažkārt sabiedrība izvēlas redzēt karalisko, tāpēc vēro un atrodi savu... īstenību, esi pats. Jo zelts ne vienmēr mirdz tik spoži! Un kas ir karalis?

Plašāka informācija par 18. Starptautisko Baltijas baleta festivālu un tā programmu:
www.ballet-festival.lv