Meklēt
Izvēlne

20. JŪLIJĀ AR GLEZNOTĀJA KLĀVA LORA LIELFORMĀTA DARBA “CAUSA SUI” PREZENTĀCIJU ATKLĀS IZSTĀŽU CIKLU “IKNEDĒĻAS ATKLĀJUMS”

Laikā no 20. jūlija līdz pat 26. oktobrim kultūras vietā Tu Jau Zini Kur Tallinas pagalmā norisināsies izstāžu cikls “Iknedēļas atklājums”, skatītājiem ik pirmdienu piedāvājot iepazīties ar dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbiem.  Piecpadsmit nedēļās pēc kārtas, viena no plašā angāra sienām tiks atvēlēta mākslas ekspozīcijai, vēršot uzmanību laikmetīgās vizuālās mākslas nozīmei kopējā kultūras dinamikā un akcentējot konkrētā autora spēju procesuāli strādāt ar telpu, tai piešķirot papildus nozīmju dimensiju.

Nosaukumā ietvertais vārds “atklājums” reflektē gan par ekspozīcijas jeb mākslinieka veikuma publiskas atklāšanas atzīmēšanu, gan arī par plašāka mēroga korelāciju starp vizuālās vides profesionāļiem, tās cienītājiem un nejaušiem atklājējiem.

Trīs mēnešu garajā izstāžu ciklā ar kontekstu spēlēsies tādi mākslinieki kā Klāvs Loris, Rūdolfs Štamers, Aleksandrs Breže, Raitis Hrolovičs, Maija Kurševa, Līga Spunde un citi.

Kā pirmais “Iknedēļas atklājums” 20. jūlijā tiks prezentēts starptautisku atzinību guvušā latviešu gleznotāja Klāva Lora lielformāta darbs “Causa sui”, kurā psihodēliska abstrakcija aicina skatītāju uz atklātu dialogu par iekšējās un ārēju apstākļu vadītas pasaules ideoloģisku sadursmi. Glezna radusies angļu filozofa Saimona Blakburna (Simon Blackburn) grāmatas A Compelling Introduction to Philosophy ietekmē, kurā absurdi un komiski argumentēta savu mūžu jau nodzīvojuša suņa izmešana pa istabas logu.

Klāva Lora ekspozīcijas atklāšana: 20. jūlijā, plkst. 19:00, Tu Jau Zini Kur

Klāvs Loris (1988) ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, aktīvi piedalās grupas izstādēs un ir sarīkojis 7 personālizstādes. 2015. gadā saņēmis Grand Prix laikmetīgās mākslas biennālē “Eiropas jaunrade” Parīzē. Mākslinieka rokraksts un eksperimenti ar klasisku un netradicionālu glezniecības tehniku visskaidrāk nolasāms tieši spilgtos lielformāta darbos.

Mākslinieka daiļradei iespējams izsekot šeit LINKS.

Pasākumu organizē kultūrvieta Tu Jau Zini Kur,
Uldis Trapencieris, Rūdolfs Štamers un Auguste Petre.