Meklēt
Izvēlne

25/11/2019, LMA NOTIKS LEKCIJU CIKLS "FASHION FUTURE"

LMA Modes mākslas katedra sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu (VKKF) un Dāņu institūtu organizē lekciju ciklu “Fashion Future”, aicinot pasaulē pazīstamus modes māksliniekus iezīmēt mākslas un modes sinerģiju nākotnē. Vieslektori – modes dizainers Henriks Vibskovs (Dānija) un Rolands Pēterkops no modes dizaineru apvienības MAREUNROL'S (Latvija).

LMA modes mākslas katedra veicina Baltijas valstu modes dizaina identitāti ar kopīgi izstrādātu vīziju par modes nozares attīstību reģionā un tā vietu valstu ekonomikās, arī Latvijas modes identitātes kontekstā. Ir ļoti svarīgi un iedvesmojoši sarunāties ar pasaules vadošajiem modes speciālistiem. Tāda mēroga un ietekmes profesionāļi Latvijā parādās ļoti reti. Dāņu modes dizainera Henrika Vibskova modes nākotnes redzējums palīdzētu modes industrijas pārstāvjiem paraudzīties uz modi vienas atsevišķas valsts modes dizaina identitātes kontekstā. Latvijas modes mākslinieku tandēms MAREUNROL’S lekcija palīdzēs uzdot Latvijai būtiskus jautājumus, lai atdzīvinātu industriju kopumā, kā arī aizsāktu diskusijas un pieredzes apmaiņu.

Henriks Vibskovs
mākslas un dizaina krustpunkti/intersections between art and design

Central Saint Martins koledžas Londonā 2001. gada absolvents. Zīmola Henrik Vibskov dibinātājs un dizainers, Chambre Syndicale de la Mode Masculine biedrs kopš 2003. gada. Multimediāls mākslinieks – veido instalāciju izstādes un modes instalācijas, internera dizainu, nodarbojas arī ar režiju un mūziku (bundzinieks grupās “Mountain Yorokbu”, “Trentemoller” u. c.). Piedalījies izstādēs The Museum of Art and Design, MoMA, PS1 Ņujorkā, Palais de Tokyo Parīzē, ICA Londonā, Zeeuws Museum Holandē, Kiyomizu-Dera Temple Japānā, u. c. Sarīkojis personālizstādes TEMPO Stokholmā, Daelim Museum Dienvidkorejā, Gammel Strand Kopenhāgenā, Design Museum Helsinkos un citur. Veidojis kostīmus vairākām operas izrādēm un performanču uzvedumiem. Profesors DSKD Kopenhāgenā, žūrijas loceklis un lektors Central Saint Martins, IED Madridē un Antwerp Royal Academy of Fien Arts. Publicējis četras grāmatas, ieskaitot 2012. gadā “Gestalten” izdoto monogrāfiju.

Rolands Pēterkops
paplašinātās realitātes/altered states of fashion

Modes dizaineru apviedības MAREUNROL'S dibinātājs un dizainers (kopā ar Mārīti Mastiņu-Pēterkopu), kā arī viens no mūzikas un kultūras raidījuma “Tīrkultūra” veidotājiem Latvijas Radio 3 programmā "Klasika”. Kopā ar Mārīti Mastiņu-Pēterkopu piedalījies prestižajā Jēras Modes un fotogrāfijas festivālā, kurā pirmo reizi festivāla vēsturē ieguvuši abas galvenās balvas. Studējis Latvijas Mākslas akadēmijā un Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Vienlaikus ar MAREUNROL'S sezonas kolekciju veidošanu aktīvi darbojas dažādos nozīmīgos modes un mākslas projektos. Veidojis izstāžu scenogrāfijas un modes instalācijas gan Latvijā, gan ārvalstīs. Ar vieslekcijām un meistarklasēm viesojies augstākajās mākslas izglītības iestādēs Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā, Polijā, Krievijā, Francijā, Šveicē, Luksemburgā un Japānā. Veidojis kostīmus teātra un operas izrādēm Latvijā un Krievijā. MAREUNROL’S darbi iekļauti “Phaidon” grāmatā “Pattern: 100 designers, 10 curators”, kurā minēti 100 talantīgāko dizaineru vidū.

Latvijas Mākslas akadēmija · Kalpaka bulvāris 13
25. novembrī, Latvijas Mākslas akadēmijas Lielajā aulā, plkst. 19.00
Biļetes uz pasākumu var iegādāties internetā ŠEIT