Meklēt
Izvēlne

NOTIKS TIKŠANĀS AR VĀCU KOMIKSU MĀKSLINIEKU MAWILU

26. septembrī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas K2 zālē notiks tikšanās ar vācu komiksu mākslinieku Mavilu (Mawil).

Mavils dzimis 1976. gadā Austrumberlīnē. Jau skolas gados viņš zīmēja komiksus, ko vēlāk publicēja nelielos žurnālos. Pēc Vācijas atkalapvienošanās Mavils studēja komunikācijas dizainu Berlīnes-Veisenzē mākslas skolā un absolvēja to 2003. gadā ar komiksu “Wir können ja Freunde bleiben” (“Mēs taču varam palikt draugi”). Šis un citi Mavila komiksi tulkoti vairākās valodās, mākslinieks savulaik ar komiksu darbnīcām viesojies arī Rīgā.

Izdevniecība „Liels un mazs” izdevusi komiksu „Kinderlande”. Grāmata veltīta notikumiem Austrumberlīnē 1989. gadā, tieši pirms Berlīnes mūra krišanas. Ar aizrautību un puicisku humoru Mavils stāsta par draudzību, drosmi un uzticēšanos, par bērnību, kas aizrit starp pionieru organizāciju un baznīcu, slepus noklausītām ziņām par pārbēgšanu uz Rietumberlīni un galda tenisa turnīru tieši Vācijas lielo pārmaiņu priekšvakarā.

Komiksu no vācu valodas tulkojusi Ieva Lešinska-Geibere, dizaina adaptāciju veikuši Artis Briedis un Reinis Pētersons.

„Kinderlandes” tulkošana latviešu valodā un izdošana ir daļa no izdevniecības “Liels un mazs” projekta “Bērnu Eiropa”, kas saņēmis finansējumu ES programmā „Radošā Eiropa”, to atbalstījis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds. Mavila vizīti Latvijā atbalsta: Erasmus+ programma, Latvijas Mākslas akadēmija, Gētes institūts un izdevniecība „Liels un mazs”.

https://liels-un-mazs.myshopify.com/collections/komiksi/products/kinderlande https://www.reprodukt.com/Produkt/comics/kinderland/
https://www.mawil.net/ueber-mawil/