Meklēt
Izvēlne

27. JŪLIJĀ, IZSTĀŽU CIKLA “IKNEDĒĻAS ATKLĀJUMS” IETVAROS ATKLĀS RŪDOLFA ŠTAMERA IZSTĀDI

27. jūlijā kultūras vietā Tu Jau Zini Kur Tallinas ielas kvartālā tiks izstādīts Rūdolfa Štamera darbs “Tur kaut kam ir jābūt”, kas nedēļu būs skatāms izstāžu cikla “Iknedēļas atklājums” ietvaros. Jaunā mākslinieka instalācija paredzēta kā pārsteigums un grotesks komentārs par vēlmi saskatīt papildus nozīmes un simboliku lietās, kur to iespējams nemaz nav. Vienlaikus šis darbs ir mākslinieka izaicinājums pašam savām ambīcijām un mākslinieciskās darbības amplitūdu.

Rūdolfs Štamers (1995) ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, pašlaik studē Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Kopš 2016. gada aktīvi piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, kā arī sarīkojis vairākas personālizstādes un darbojies kā kurators. Rūdolfs Štamers sevi pierādījis kombinējot tēlniecībai, instalācijai un ready-made žanram raksturīgus elementus, kā arī eksperimentējot ar glezniecību.

Mākslinieka daiļradei iespējams izsekot šeit LINKS.

RŪDOLFA ŠTAMERA EKSPOZĪCIJAS ATKLĀŠANA: 27. JŪLIJĀ, PLKST. 19:00, TU JAU ZINI KUR

Izstāžu cikls “Iknedēļas atklājums” norisinās no 20. jūlija līdz pat 26. oktobrim, skatītājiem ik pirmdienu piedāvājot iepazīties ar dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbiem.  Piecpadsmit nedēļās pēc kārtas, viena no plašā angāra sienām tiks atvēlēta mākslas ekspozīcijai, vēršot uzmanību laikmetīgās vizuālās mākslas nozīmei kopējā kultūras dinamikā un akcentējot konkrētā autora spēju procesuāli strādāt ar telpu, tai piešķirot papildus nozīmju dimensiju. Nosaukumā ietvertais vārds “atklājums” reflektē gan par ekspozīcijas jeb mākslinieka veikuma publiskas atklāšanas atzīmēšanu, gan arī par plašāka mēroga korelāciju starp vizuālās vides profesionāļiem, tās cienītājiem un nejaušiem atklājējiem.

Pasākumu organizē kultūrvieta Tu Jau Zini Kur,
Uldis Trapencieris, Rūdolfs Štamers un Auguste Petre.