Meklēt
Izvēlne

3. AUGUSTĀ IZSTĀŽU CIKLA “IKNEDĒĻAS ATKLĀJUMS” IETVAROS ATKLĀS FOTOGRĀFA ARMANDA ANDŽES IZSTĀDI

3. augustā kultūras vietā Tu Jau Zini Kur Tallinas ielas kvartālā tiks izstādīts fotogrāfa Armanda Andžes darbs “Viļņas plate #002”, kas nedēļu būs skatāms izstāžu cikla “Iknedēļas atklājums” ietvaros. Mākslinieka veikums ir veidots kā kopija no paštaistītas lielformāta stikla plates negatīva un kopēts analogā veidā uz fotopapīra. Izmantotajai fotoplatei lietot pašgatavota sudraba emulsija, ar kālija nitrāta piesārņojumu. Attēls tapis 2019. gadā Viļņā un pēcāk palielināts, kā palielināšanas iekārtu izmantojot pašu fotoaparātu. Šāda veida fotoplates un fotoaparāti lietoti sākot ar 19. gadsimta 2. pusi.

Armands Andže jau 15 gadus nodarbojas ar analogo fotogrāfiju un galvenokārt interesējas par vēsturiskiem fotogrāfiskajiem procesiem, un to rekonstruēšanu praksē. Mākslinieks pēta fizikālus un ķīmiskus procesus, kas saistīti ar dabā sastopamo materiālu gaismas jūtību. Andže ir mācījies fotogrāfiju Latvijas Kultūras koledžā un pie Andreja Granta. Ir piedalījies un vadījis dažādas meistarklases par analogo fotogrāfiju, šobrīd darbojas analogā kino un fotogrāfijas kolektīvā Baltic Analog lab, kā arī strādā Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā.

Izstāžu cikls “Iknedēļas atklājums” norisinās no 20. jūlija līdz pat 26. oktobrim, skatītājiem ik pirmdienu piedāvājot iepazīties ar dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbiem.  Piecpadsmit nedēļās pēc kārtas, viena no plašā angāra sienām tiks atvēlēta mākslas ekspozīcijai, vēršot uzmanību laikmetīgās vizuālās mākslas nozīmei kopējā kultūras dinamikā un akcentējot konkrētā autora spēju procesuāli strādāt ar telpu, tai piešķirot papildus nozīmju dimensiju. Nosaukumā ietvertais vārds “atklājums” reflektē gan par ekspozīcijas jeb mākslinieka veikuma publiskas atklāšanas atzīmēšanu, gan arī par plašāka mēroga korelāciju starp vizuālās vides profesionāļiem, tās cienītājiem un nejaušiem atklājējiem.

Pasākumu organizē kultūrvieta Tu Jau Zini Kur,
Uldis Trapencieris, Rūdolfs Štamers un Auguste Petre.