Meklēt
Izvēlne

SEMINĀRS "GUDRIE AUDUMI" 3/06

Aicinām visus interesentus apmeklēt Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas katedras, sadarbībā ar LIAA Radošo industriju inkubatoru rīkoto pirmo pasākumu no lekciju cikla “gudrie audumi”.

2019. gada 3. jūnijā, plkst. 18:30
Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā (K2)
Kalpaka bulvāris 13, Rīgā

Vieslekcijas ietvaros lektores Dr. Varvara Guļajeva (Igaunija) un Viktorija Diak (Lietuva) stāstīs par savu darbību un pieredzi gudro tekstilu pētniecības un ieviešanas jomā.

Semināra dalībnieki uzzinās, kādas inovācijas un tehnoloģijas gudro audumu nozarē pielieto Lietuvā un Igaunijā. Par gudro audumu tehnoloģiju nepieciešamību studiju procesā un mūsdienīgā uzņēmējdarbībā LMA Modes mākslas katedras asistente Simona Veilande saka: “Šim semināram īpaši meklējām lektorus no Baltijas valstīm, lai, pirmkārt, gūtu priekštatu par smart textiles jomu mūsu kaimiņvalstīs. Otrkārt, vēlamies iedrošināt studentus un uzņēmējus darboties šajā nozarē, jo tā ir neatņemama un augoša modernās pasaules sastāvdaļa. Un, it īpaši sākumposmā, tai nav nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi.”

Dr. Varvara Guļajeva ir māksliniece un pētniece, strādā Igaunijas Mākslas akadēmijā. Strādājusi kā rezidējošā pētniece IAMAS, Ogaki, Japānā,  LJMU Liverpūlē, Apvienotajā Karalistē, Interface Cultures Lincas Mākslas un dizaina universitātē Austrijā, Blekinge Tehnoloģiju institūtā Karlshamnē, Zviedrijā. Darbojas tandēmā Varvara & Mar ar mākslinieku Maru Kanetu (Mar Canet). Viņu darbos māksla satiek tehnoloģijas un tehnoloģiju konceptus. Viņu darbi regulāri kopš 2009. gada tiek izstādīti MAD galerijā Ņujorkā, FACT galerijā Liverpūlē, Santa Monica galerijā Barselonā, Barbican galerijā Londonā, Onassis galerijā Atēnās, Ars Electronica muzejā Lincā, ZKM Karlsrūē un citur. Vairāk informācijas www.var-mar.info

Viktorija Diaka pārstāv Viļņas Mākslas akadēmiju, studē doktorantūrā, pēta ilgtspējas nepieciešamību modes biznesā un darbojas 3D tekstila drukas jomā. Darbojusies 15. ArchInTex darbnīcā CenTexBel Ģentē, Beļģijā, un Aalto Universitātē, Shapeshifting darbnīcā un izstādē  AUT Oklendas Universiātē Jaunzēlandē, Active Textile konferences darbnīcā Building with Bioplastics.

Varvaras Guļajevas darbnīcā tiks lietoti Arduino Starter Kit, lai iepazīstinātu dalībniekus ar elektronikas pamatiem, mikroshēmu un Arduino programmatūru. Viktorijas Diakas darbnīcas dalībnieki uzzinās par unikālu nākotnes modes industrijas konceptu, kas balstīts uz jaunajiem materiāliem un tehnoloģijām. Šis koncepts paredz iedrošināt dalībniekus meklēt jaunas iespējas, lai risinātu ekoloģijas, pārprodukcijas un pārpatēriņa problēmas, domāt par ilgtspējīgu dizainu. Notiks darbošanās ar 3D printeri, programmatūru, specifikāciju, materialitāti adaptējot auduma izdrukāšanai; tiks apzinātas problēmas un risinājumi, veidoti jauni materiāli un izprasta sava loma nākotnes modes industrijā un biznesā.

Pasākums notiks angļu valodā.
Dalība bezmaksas.

Piesakies šeit: https://ej.uz/gudrie-audumi

Rīko LIAA Radošo industriju inkubators sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.
 

Darbnīcas notiks 2019. gada 3. un 4. jūnijā no plkst. 9.30 līdz 18.00 LIAA Radošo industriju inkubatora telpās Elizabetes ielā 45/47, Rīgā.
Darbnīcu dalībnieku skaits ierobežots.
 

Kontakti medijiem:
Simona Veilande
+37129339715

Pievienotie faili: