Meklēt
Izvēlne

81. Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls "Sumpurņa pils" tuvojas!

2019. gada 1. februārī Latvijas mākslas akadēmijā (LMA) jau 81. reizi norisināsies tradicionālais karnevāls. Šoreiz ar atskatu vēsturē un par godu LMA simtgadei tam dots viens no pirmajiem zināmajiem LMA karnevālu nosaukumiem – „Sumpurņa pils“. 
Karnevāls būs vērienīgs audiovizuāls piedzīvojums ar daudzveidīgu māksliniecisko un muzikālo programmu. 11 karnevāla pieturvietās varēs baudīt mūziku, deju, performanci, kino – mākslu vispārsteidzošākajās izpausmēs. No jauna karnevāla norisei tiks atvērta galvenā akadēmijas zāle – Lielā aula.

Esam īpaši lepni, ka “Sumpurņa pilī” uzstāsies leģendārā grupa “Pērkons”, kā arī daudzas citas labi zināmas pašmāju muzikālās apvienības un solisti, piemēram, “Pienvedēja piedzīvojumi“, kas patlaban ieraksta jaunu albumu un izņēmuma kārtā piekrituši dalībai karnevālā, solot arī kādu ekskluzīvu pirmatskaņojumu tieši karnevāla publikai. Dzirdēsim “Sudden lights”, “Oranžās brīvdienas”, “Martas asinis”, “Gas of Latvia”, “ansis”, “Viņa” un daudzus citus – 42 visdažādāko žanru mūziķus un grupas. LMA karnevāls “Sumpurņa pils” turpina sadarbību ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Džeza katedru. Šoreiz visas nakts garumā darbosies JVLMA JAZZ Stage, kur muzicēs JVLMA Džeza katedras studenti. Programmu kuplinās arī viesi no Igaunijas – grupa “Bedless Bones”.  Drosmīgākie “Sumpurņa pils” viesi paši kāps uz skatuves karaokes telpā, kur par viesmīlību rūpēsies Frīdis.
Karnevāla naktī katrs varēs izmēģināt savu zīmētāja talantu īpašā performancē, līdzdarboties improvizācijas teātrī, dziedāt karaoke vai iekāpt laika mašīnā, kas ļaus atsaukt atmiņā, piemēram, pagājušā gadsimta divdesmito, piecdesmito vai astoņdesmito gadu mūziku.       
Karnevāla rīkotāji aprēķinājuši: lai viens cilvēks noskatītos, noklausītos un izbaudītu pilnīgi visu karnevāla nakts programmu, viņam vajadzētu 99 stundas. Lai realizētu karnevāla rīkotāju ieceri un radītu mītisko grandiozo “Sumpurņa pils” vizuālo noformējumu, darbu uzsākuši ap 200 dekoratoru. 

Tas ir jāredz! Tas ir jāpiedzīvo!

Biļetes uz karnevālu “Sumpurņa pils“ var iegādāties mākslas preču veikalā “Vilhelms” Kr. Valdemāra ielā 9. Vairāk informācijas: karnevals.lma.lv
LMA studenti - īpašo 10 EUR biļeti var nopirkt LMA 1. stāva zālē pusdienu starpbrīdī.
Ieeja karnevālā no 18 gadu vecuma – pie ieejas tiks pārbaudīti personu apliecinošie dokumenti. 
Karnevālu rīko: Latvijas Mākslas akadēmijas studentu pašpārvalde.
Kontakti:
Kontaktpersona: Kristīne Kutepova (LMA studentu pašpārvalde), tel. 28818108