Meklēt
Izvēlne

Agneses Kleinas lekcija par Zviedrijas modi un diskusija "Vai zviedru mode pārņems Latviju tāpat kā zviedru bankas?"

2012. gada 26. septembrī plkst. 17.00 Mākslas akadēmijas 10. telpā notiks žurnāla „Deko” redaktores un modes blogeres Agneses Kleinas lekcija par Zviedrijas modi, kas ieskandinās šī gada festivālu „Dizains Nākotne 2012”. Pēc lekcijas plkst. 18.00 notiks diskusija – „Vai zviedru mode pārņems Latviju tāpat kā zviedru bankas?”.

Festivāls „Dizains. Nākotne” notiek jau astoto gadu, ik reizi aicinot domāt par dizainu un tā daudzajiem aspektiem. Šī gada festivāla tēma ir sarunas. Dialogs, kurā meklēt savstarpēju saprašanos un attīstības izaugsmi. Festivāla pirmā saruna būs par modes dizainu Latvijā un pasaulē, par Zviedrijas pieredzi un veiksmes stāstu.

Mēs arvien vairāk iepazīstam Zviedrijas modes dizaina vārdus – tie pieejami ne vien dārgo preču segmentā, bet sasniedzami arī vidusmēra pircējam. Latvijā ienāk „H&M”. Cilvēku interese par to ir milzīga – veikalu atvēršana jau nodēvēta par ažiotāžu – pircēji stāv simtiem cilvēku garās rindās. 1947. gadā radītais zīmols, kura vadītājs šobrīd ir dibinātāja Ērlinga Pēšona mazdēls Karls Jūhans Pēšons, 2011. gadā nopelnīja vairāk kā miljardu latu; „H&M” ir 2500 veikalu 45 valstīs un aptuveni 94 000 darbinieku, bet starp klientiem arī Zviedrijas kroņprincese Viktorija. Kā viens no masu modes zīmola biznesa panākumu iemesliem tiek minēta uzņēmuma sadarbība ar izciliem dizaineriem un slavenībām.

Vai kādam Latvijas modes dizaina zīmolam arī izdosies radīt līdzīgu veiksmes stāstu? Kā lielo zīmolu ienākšana vietējā tirgū ietekmē Latvijas modes uzņēmējus? Cik gatava modes biznesa īsto knifu apgūšanai ir jauno dizaineru kalve – Latvijas Mākslas akadēmija?

Lekciju un diskusiju vadīs: Agnese Kleina, žurnāla „Deko” galvenā redaktore un modes bloga „Whimsical Agnesiga” autore. Diskusijā piedalīsies Mākslas akadēmijas mācībspēki Agnese Narņicka, Aigars Bikše, Latvijas apģērbu dizainere Indra Miklāva un uzņēmēja Dita Danosa, „Taste Latvia”.

Lekcija un diskusija notiks Latvijas Mākslas akadēmijas 10. telpā. Ieeja bez maksas.

Festivāls „DizainsNākotne 2012” notiek no 9.10-16.11.2012. Rīgā un Jelgavā. Festivāla programmu veido mūsdienu latviešu dizaineru darbu ekspozīcijas, ārvalstu dizaina izstādes, lekcijas un radošās darbnīcas.

Organizē: Dizaina informācijas centrs.

Pateicamies atbalstītājiem un sadarbības partneriem: VKKF, Hāpsalas grafiskā dizaina festivāls, „Xcelsior”, Latvijas Arhitektūras muzejs, Jelgavas Kultūras nams, „Sadolin Krāsu grupa, „Pieci Ezeri”.

Lekciju  un diskusiju rīko:
Zviedrijas vēstniecība Latvijā un Dizaina Informācijas centrs.