Meklēt
Izvēlne

Aicina pieteikt Latvijas dizaina lepnumus ceļojošajai izstādei “Proud Latvia”

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā ārvalstīs izrādīs Latvijas dizaina veiksmes stāstus. Līdz 2014. gada 31. augustam tos iespējams pieteikt ceļojošajai izstādei “Proud Latvia”. Prezidentūra ES Padomē paver Latvijai lielisku iespēju veicināt valsts atpazīstamību un vēstīt par Latvijas dizaina augsto kvalitāti. Ar Latvijas vēstniecību palīdzību ceļojošā izstāde “Proud Latvia” ļaus plašai starptautiskai publikai parādīt gan Latviju, gan arī Latvijas dizaineru radītos darbus. 

Proud Latvia” koncepta pamatā ir tradīciju, modernitātes un funkcionalitātes apvienojums. Latvijas dizaina sasniegumus izstādē parādīs caur stāstiem par latviešiem un viņu iecienītajiem materiāliem: dzintara latvieti, lina latvieti, koka latvieti, māla latvieti, ādas latvieti un metāla latvieti. Mums ir pamats lepoties ar Latvijas dizaineriem. Iedvesmojoties no tautiskās amatniecības tradīcijām, viņi spēj radīt darbus, kas piesaista uzmanību un gūst starptautisku atzinību.

Dizaina studija „Teika”, kas veido šo izstādi, aicina pieteikt darbus, kuri atbilst kādam no šiem kritērijiem:
1) ieguvis starptautisku dizaina balvu;
2) veiksmīgs eksporta produkts;
3) startējis ārvalstu izstādēs;
4) produkts sevī ietver abas puses - tradicionālo ar mūsdienīgo.

Darbus izstādei var pieteikti gan paši autori, gan viņu draugi, līdz 31. augustam sūtot pieteikumus uz virpo(abols)teika.eu">. Pieteikumā jānorāda produkta apraksts, jāpievieno tā fotogrāfija un precīza informācija par darba atbilstību kritērijiem ne vairāk kā vienas A4 lapas apjomā. Visus kandidātus līdz 14. septembrim izvērtēs Dizaina studijas „Teika” un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta ekspertu komisija.

Papildu informāciju un atbildes uz jautājumiem par “Proud Latvia” var saņemt, zvanot pa tālr. + 371 26138432 vai rakstot virpo(abols)teika.eu">.