Meklēt
Izvēlne

LĪDZ 7. MARTAM AICINA PIETEIKTIES ILGTSPĒJĪGAI DIZAINA LABORATORIJAI

Dānijas Kultūras institūts aicina atsaukties dizainerus, kuri ir ieinteresēti ilgtspējīgā pilsētu attīstībā, lai realizētu savas radošās vīzijas aizraujošos prototipos starptautiskā vidē!

Pieteikšanās līdz 7.martam.

Kopā ar partneriem no Hamburgas, Mikkeliem un Rīgas aicinām dažādu jomu dizainerus pieteikties Ilgtspējīga dizaina laboratorijai, kuras mērķis ir iedvesmot dizainerus starptautiskai sadarbībai un izmantot savas prasmes, lai padarītu pilsētas ilgtspējīgākas, iekļaujošākas un drošākas! Trīs mēnešu laikā dalībnieki piedalīsies virknē dažādu virtuālu darbnīcu un attīstīs savus prototipus kopā ar komandas biedriem no Baltijas Jūras reģiona valstīm.

Ilgtspējīga dizaina laboratorija ir platforma, kurā var izpētīt, pārbaudīt un īstenot idejas kopā ar talantīgiem dizaina entuziastiem no dažādām dizaina disciplīnām un Baltijas jūras reģiona valstīm. Programmas laikā mēs iedrošinām dalībniekus iepazīt jaunus veidus, kā strādāt ar prasmīgiem dizaineriem no Hamburgas, Mikkeliem (Somijā) un Rīgas, un to kā attīstīt savas idejas līdz prototipam, atrodoties iedvesmojošā vidē. Trīs mēnešu laikā (martā, maijā un jūnijā) būs iespēja virtuāli ceļot pa šīm trim pilsētām un piedalīties digitālās darbnīcās un neformālās aktivitātēs, uzzināt vairāk par dizaina tirgiem dažādās valstīs, ilgtspējīgām pilsētām dizaina kontekstā un daudz ko citu. Noslēguma pasākumā Rīgā dalībnieki prezentēs savus prototipus virtuālā vidē plašākai auditorijai! Prezentācija būs skatāma tiešsaistē 11. jūnijā.

Dalībnieku ieguvumi:

  • Iespēja realizēt savas idejas un izstrādāt prototipus;
  • paplašināt savu starptautisko tīklu;
  • iedvesmoties no dažādām dizaina disciplīnām un valstīm;
  • zināšanas par ilgtspējīgu / apļveida dizainu.

Ilgtspējīga dizaina laboratorija ir daļa no ES Interreg BJR projekta Creative Ports, kas tiecas stiprināt kultūras un radošo industriju internacionalizācijas potenciālu Baltijas jūras reģionā, attīstot dažādus projektus. Šis projekts ir mūsu centiens tuvināties arī ANO Ilgtspējīgas attīstības 11. mērķim - Ilgtspējīgas pilsētas un kopienas, tādējādi sniedzot ieguldījumu iekļaujošāku, drošāku un ilgtspējīgāku pilsētu un kopienu attīstībā. Ilgtspējīga dizaina laboratoriju rīko trīs Creative Ports partneri: Hamburg Kreativ Gesellschaft, Dienvidaustrumu Somijas Lietišķo zinātņu universitāte (XAMK) un Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ar LIAA Biznesa inkubatora, Gētes Institūta Latvijā un Ziemeļu dimensijas partnerības sekretariāta kultūras jomā atbalstu.

Pieteikties iespējams aizpildot anketu

Pieteikšanās līdz 2021. gada 7. martam.

Dalība ir bez maksas, darbnīcu materiāli tiks segti tikai daļēji. Pieteikties aicināti gan studenti, gan profesionāļi no dažādām dizaina jomām, sākot no UX līdz modei. Vienīgā prasība ir interese ilgtspējīgu pilsētu veidošanā, apļveida dizainā, kā arī dalībnieka dzīves vai darba vietai jābūt Rīgā.

Vairāk informācijas Dānijas Kultūras institūta mājaslapā