Meklēt
Izvēlne

Aicinājums piedalīties PASTAIGĀ 2012!

Visi Mākslas akadēmijas studenti, pasniedzēji un darbinieki aicināti piedalīties akcijā PASTAIGA 2012! Latvijas Mākslas akadēmijas, kā arī citu Latvijas augstskolu pārstāvju pulcēšanās: piektdien, 2012. gada 23. novembrī, plkst. 11.00 Mākslas akadēmijas pagalmā. Akcijas laikā ir paredzēts apstaigāt Latvijas varas centrus – Ministru kabinetu un Saeimu.

Cik ilgi mēs pacietīsim pilnīgu nerēķināšanos ar augstākās izglītības nozares viedokli, likumā noteikto normu neievērošanu, izvairīšanos no sarunas ar nozares pārstāvjiem (piemēram, š.g. 22. novembrī izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis neieradās uz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdi, savukārt š.g. 23. novembrī uz tikšanos ar RTU pārstāvjiem), patvaļu un publisku apsaukāšanos?

Mēs esam sašutuši, ka Valsts amatpersona nereaģē uz astoņu augstskolu senātu aicinājumiem! Mēs vēlamies savu viedokli paust radošā un mākslinieciski augstvērtīgā veidā. Mēs darīsim, ko protam vislabāk - radīsim mākslu, šoreiz nesot to ielās.

Ministrs pārmet mūsu pretošanos reformām, taču pats ar reformu plānu klajā līdz šim nav nācis. Kā tas ir iespējams, ka vienīgais veids, kā „pielauzt” ministru uz diskusiju, ir pieprasīt demisiju, pēc kuras seko paziņojums par dialoga veidošanu?

Mūsuprāt, notiek kultūras izglītības nozīmīguma mazināšana līdz minimuma robežai:

- Pamatskolās mūzikas un mākslas stundu skaits tiek samazināts līdz 1 stundai nedēļā.

- Augstskolās mākslu programmām tiek patvaļīgi samazināts novērtējums un draudēts, ka līdz ar to tiks samazināts finansējums.

Mēs vēlamies uzsvērt, ka pārmaiņas, jeb reformas, ir vitāli nepieciešamas, taču tās var ieviest tikai visām pusēm vienojoties, ne ieviešot autoritārā manierē.

Noderīgas publikācijas:
- Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas paziņojums par PASTAIGU 2012 (klikšķināt šeit);
- Latvijas Mākslas augstskolu apvienotās Senātu sēdes paziņojums (klikšķināt šeit);
- KulturasDiena.lv, 21.11.2012.; LMA profesors Aigars Bikše „Manāmi skaidri centieni manipulēt ar sabiedrības apziņu” (klikšķināt šeit);
- Diena.lv, 23.11.2012.; LMA rektors: Esam par reformām, bet bez Ķīļa (klikšķināt šeit);
- NRA.lv, 23.11.2012.; Bijušie izglītības ministri: Ķīlim vai nu jāatdziest, vai jāaiziet (klikšķināt šeit).


Sanita Balode
LMA Studentu pašpārvaldes vadītāja
E-pasts: sanita.balode(abols)lma.lv">  
Mob. tel.: 29397965