Meklēt
Izvēlne

MEDICĪNAS MĀKSLAS DARBNĪCA, PIETEIKŠANĀS LĪDZ 17/05

Izsludināta pieteikšanās medicīnas mākslas darbnīcai Anatomy & Beyond, kas 21.–23. maijā notiks Latvijas Mākslas akadēmijā. Unikāla iespēja piedalīties arī RSU veselības aprūpes un medicīnas studentiem, rezidentiem un doktorantiem!

Starpdisciplināro radošo darbnīcu Anatomy & Beyond vadīs britu medicīnas mākslinieks Endrjū Kārnijs (Andrew Carnie). Darbnīca paredzēta gan mākslas un dizaina studentiem no LMA, gan veselības aprūpes un medicīnas studentiem no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU). Darbnīcas fokusā – mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas un spekulācijas par nākotnes cilvēka ķermeņa anatomiju. Darbnīcas laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar E. Kārnija darba metodēm, viņa pieredzi sadarbībā ar zinātniekiem, kā arī pašiem izstrādāt savu Anatomy & Beyond medicīnas mākslas projektu.

Reģistrēšanās – līdz 17. maijam, nosūtot īsu 2-3 teikumus garu motivācijas vēstuli-kādēļ vēlaties kļūt šīs darbnīcas dalībnieks, kāda ir jūsu interese par mākslas, dizaina, anatomijas un zinātnes mijiedarbību, rakstot uz Asnāte Balode .

Par darbnīcas vadītāju

Endrjū Kārnijs ir mākslinieks un akadēmiķis, kurš šobrīd pasniedz tēlotājmākslu Vinčesteras Mākslas skolā Sauthemptonas Universitātē Anglijā. E. Kārnijs studējis ķīmiju un gleznošanu Vorena Vilsona koledžā Ziemeļkarolīnā, zooloģiju un psiholoģiju Daremas Universitātē un tēlotājmākslu Goldsmita Universitātē Londonā. Maģistra grādu ieguvis gleznošanā Karaliskajā Mākslas koledžā Londonā. E. Kārnija mākslinieciskā prakse ietver sadarbību ar dažādu jomu zinātniekiem, viņš pastiprināti ir pievērsies neiroloģijai. Savos mākslas darbos viņš pēta, kā ar zinātniskiem atklājumiem, zinātniskām vizualizācijām un anatomiju tiek ietekmēta un konstruēta cilvēka sevis apzināšanās.

Par projektu

Šis ir jau otrais studiju gads kurā abas augstskolas – Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas – attīsta dažādas sadarbības formas, un otrā medicīnas mākslas darbnīca, kurā kopā piedalīsies mākslas, dizaina un medicīnas studenti. Studiju procesā un darbnīcās tapušos mākslas darbus un sadarbības projektus plānots izstādīt 2020. gada augustā Rīgā 47. Starptautiskās Medicīnas vēsturnieku biedrības kongresa ietvaros (ISHM 2020).

Anatomy & Beyond ir medicīnas mākslas projekts Rīgā, ko iniciējusi beļģu medicīnas māksliniece un kuratore Paskāla Poljēra (Pascale Pollier) sadarbībā ar RSU Medicīnas vēstures institūtu, RSU Anatomijas muzeju un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju. Projekta galvenais mērķis ir stiprināt vēsturisko saikni starp medicīnas un mākslas nozarēm, rosinot jaunas starpdisciplināras sadarbības formas.

Papildus informācija LMA:
Barbara Ābele
Profesore Funkcionālā dizaina apakšnozare LMA

Papildus informācija RSU:
Ilze Sirmā
RSU Anatomijas muzeja speciāliste

Pievienotie faili: