Meklēt
Izvēlne

Aicinājums uz Roja Branda lekciju "Neharmoniskā harmonija: Māksla konfliktu laikā"

Lekcija NEHARMONISKĀ HARMONIJA: MĀKSLA KONFLIKTU LAIKĀ (izstādes “Sapņi un drāmas. Mūsdienu Izraēlas enerģija” kontekstā) notiks 6. oktobrī plkst.11:00 Latvijas Mākslas akadēmijas K2 auditorijā.

Latvijas Mākslas akadēmijā ar lekciju uzstāsies filozofijas doktors, Becalēlas Mākslas akadēmijas (Jeruzāleme) pasniedzējs Rojs Brands. Viņa pieteiktā tēma NEHARMONISKĀ HARMONIJA: MĀKSLA KONFLIKTU LAIKĀ atrodas ciešā sasaistē ar Izraēlas laikmetīgās mākslas izstādi SAPŅI UN DRĀMAS. MŪSDIENU IZRAĒLAS ENERĢIJA, kas šai pašā dienā tiks atklāta topošajā mākslas centrā Zuzeum Lāčplēša ielā 101 un ir vērienīgākā līdz šim notikusī šīs ļoti īpašās un kontroversiālu stereotipu apvītās teritorijas aktuālās mākslas reprezentācija Baltijā. Tās uzmanības centrā  ir šodienas Izraēla. Izstāde ir vitāls stāsts par priekiem un bēdām, par lieliem sapņiem un klusām drāmām. Un arī par paaudzi, kas vēlas atrast jaunus veidus, kā īstenot savas utopijas, un tiecas ideālus pārvērst realitātē.

Izstādes idejas autors un producents ir kultūras un mākslas portāls Arterritory.com.

Rojs Brands dibinājis un vadījis laikmetīgās mākslas un kultūras centru Yaffo 23, bijis vairāku mākslas izstāžu kurators, tostarp The Urburb: Patterns of Contemporary Living (Izraēlas paviljons, Venēcijas biennāles 14. starptautiskā arhitektūras izstāde) un Bare Life (Museum on the Seam, 2007).
Viņa grāmata LoveKnowledge: The Life of Philosophy from Socrates to Derrida 2013. gadā tika publicēta Columbia University Press vietnē.

Foto: Daniels Kiczaless, Vēstnesis, Video 18; 2011.