Meklēt
Izvēlne

Akuratera muzejs aicina māksliniekus radīt gaismas instalācijas dzejas un mūzikas pasākumu ciklam

Jāņa Akuratera muzejs plāno dzejas un mūzikas pasākumu ciklu „Iededz gadu”, kura laikā gandrīz katrs mēnesis tiks aizdegts ar dzeju – plānots piesaistīt māksliniekus, kas katram pasākumam radītu īpašu gaismas instalāciju.

Gaismas instalācija būs pasākuma simbols un centrālais objekts, kura gaismā sildīsies visi pasākumu dalībnieki, taču vienlaikus šai instalācijai ir jāatbilst pasākuma garam un jāsaskan gan ar telpas interjeru, gan vakara scenāriju. Ņemot vērā, ka vakars galvenokārt tiks veltīts dzejai un dzejniekiem, tad, ļoti iespējams, nāksies rēķināties ar dzejnieku personībām un vēlmēm.

Instalācijai nav jābūt ļoti advancētai – galvenais, lai tā būtu koša, kliedzoša... un/vai asprātīga, un lai tā saskanētu ar attiecīgā pasākuma personībām un garu.

Tā var būt gan projekcija, gan telpisks objekts, gan patiesībā... jebkas, kas spīd, deg un ir iededzams/pieslēdzams pie strāvas. Iespējams radoši (bet arī saudzīgi) izmantot Akuratera kamīnzāles bīdermeijera stila mēbeļu komplektu, klavieres, kamīnu utt.

Finansējums materiāliem tiks meklēts caur projektiem un sponsoriem, bet muzejs nevar garantēt pilnīgi izmaksu segšanu. Mākslinieki aicināti pieteikties ar idejām pēc iespējas ātrāk, jo nepieciešams zināt prognozējamās izmaksas utt. Pirmais pasākums plānots 2014. gada 19. martā.

Sīkāka informācija pa tel. +371 26912310 (Elvīra, muzejpedagogs) vai pa e-pastu: ebloma(abols)inbox.lv">, akuratera.muz(abols)inbox.lv">.