Meklēt
Izvēlne

Alekseja Naumova personālizstāde "Pasaules ainava"

No 2009. g. 20.marta līdz 2009.gada 17.aprīlim
Daugavpils Universitātes mākslas galerijā -būs apskatāma Alekseja Naumova gleznu izstāde "Pasaules ainava".
Izstādes atklāšana 20.martā, plkst. 16.00

Ainava ir Alekseja Naumova glezniecības mūza jau vairāk kā trīsdesmit gadu. Ceļojot apkārt pasaulei, un šis apzīmējums nebūt nav pārspīlēts, viņa neatņemama ceļojumu biedre ir krāsu kaste, jo nekad un nekur nebūs neviena šķēršļa, kas viņu apturētu gleznot. Gluži kā trāpīgs mednieks viņš ķer un audeklā nofiksē mirkli, gaismu, krāsu, elpu, līniju, emocijas - visu to sajūtu koncentrātu, kas raksturīgs izvēlētajai videi, un ir gluži vienalga vai tā ir cilvēku pārpilna pilsēta, vientulīga lauku ainava vai kāds mazs ciematiņš. Gadu gaitā mainoties un pilnveidojot savu glezniecību un allaž palikdams uzticīgs ainavai, pēdējos gados viņš atklāj patiesi meistarīgu virtuozitāti.

Izstādes „Pasaules ainava" ekspozīcijā apskatāmas mākslinieka pēdējo gadu gleznas, kas ir viņa ceļojumu mirkļa fiksāžas. Šīs izstādes apmeklējums ir iespēja vienlaikus pabūt gan Itālijā, Francijā un ASV, gan Libānā un citās pasaules zemēs.

Aleksejs Naumovs pazīstams ne tikai kā lielisks gleznotājs. Jau ilgu laiku piederīgs Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēku pulkam, kopā ar prof. Kasparu Zariņu vada Multivizuālās glezniecības meistardarbnīcu un kopš 2007. gada ir Latvijas Mākslas akadēmijas rektors.

Sīkāks info:
Elīna Ģibiete
Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja
Latvijas Mākslas akadēmija
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1867, Latvija
tel.: +371 26396046
fakss: +371 67228963
e-pasts:
www.lma.lv