Meklēt
Izvēlne

Aleksejs Naumovs saņem Borisa un Ināras Teterevu īpašo apbalvojumu

Otrdien, 3. oktobrī, no mecenātes Ināras Teterevas rokām profesors Aleksejs Naumovs saņēma īpašo apbalvojumu – Borisa un Ināras Teterevu fonda Goda zīmi. Tā piešķirta profesoram par ilggadēju ieguldījumu unikālas mākslas izglītības veidošanā, atvērtību un atbalstu studentiem un sadarbības partneriem, kā arī nenogurstošu darbu globālajā mākslas un izglītības vidē ar mērķi paplašināt studentu un pasniedzēju zināšanas.

“No sirds pateicos par darbu, ko ieguldījāt, vadot šo skaisto mākslas kuģi. Par Jūsu ilggadēju ieguldījumu Latvijas mākslas izglītībā ar lielu gandarījumu pasniedzu Jums mūsu fonda augstāko apbalvojumu – Goda zīmi,” augstu vērtējot A.Naumova ieguldījumu akadēmijas attīstībā, pauž mecenāte Ināra Tetereva.

“Man ir liels gods saņemt šo Goda zīmi. Ir paveikts daudz, taču to nevarētu paveikt bez atbalsta. Tikai kolektīvi varējām gūt panākumus. Tostarp, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam. Mūsu izcilas ilggadējas sadarbības rezultātā mākslinieki kļūst pamanāmi un arvien straujāk attīsta savas prasmes,” pēc Goda zīmes saņemšanas teica A.Naumovs.

Mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesors par LMA rektoru kļuva 2007. gadā, un desmit gadus sekmīgi vada akadēmiju. Alekseja Naumova rektora darba gaitā pieauga akadēmijas starptautiskā redzamība - augstskola slēgusi daudzus līgumus ar partneraugstskolām un pievienojusies nozīmīgām starptautiskām organizācijām. Akadēmija iekļāvusies Eiropas Savienības programmās, gan sekmējot studējošo mobilitāti un mācību procesu, gan uzlabojot akadēmijas infrastruktūru.

Arī sadarbība ar Borisa un Ināras Teterevu fonda sākusies laikā, kad Aleksejs Naumovs vadīta LMA. 2012. gada 4. aprīlī fonds paraksta nodomu protokolu ar LMA par sadarbību izglītības izcilības stiprināšanai. Tās ietvaros fonds atbalsta Latvijas Mākslas akadēmijas balvu, “Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā”, LMA studentu grupu studiju braucienus un LMA mācībspēku radošos braucienus. Šīs sadarbības ietvaros līdz 2017. gada rudenim fonds LMA izcilības stiprināšanā ir ieguldījis 265`000 eiro.

Goda zīmes pasniegšana fotogrāfijās:
- Borisa un Ināras Teterevu fonda Goda zīme. Foto: Jānis Janums.
- Borisa un Ināras Teterevu fonda Goda zīmes pasniegšana profesoram Aleksejam Naumovam. Foto: Aivars Liepiņš.

Par BITF Goda zīmi
Pēc mecenātu Borisa un Ināras Teterevu ierosmes 2016. gadā fonds ir iedibinājis apbalvojumu – Goda zīmi. To piešķir organizācijai vai personībai par īpašiem nopelniem labdarības un brīvprātīgā darba veicināšanā vai par ilgstošu un pašaizliedzīgu darbību kādā jomā vai atsevišķa projekta sabiedrības labā realizāciju ar izciliem panākumiem. Pirmo BITF Goda zīmi pasniedza 2016. gada 20. maijā Fonda “Ziedot.lv” vadītājai Rūtai Dimantai.

BITF Goda zīme ir medaljons 35 mm diametrā, kuru veido apzeltīta sudraba ietvars ar tumši zilu lazurītu centrā. Tajā iegravēta zeltīta stilizēta Fonda grafiskā zīme, kas akcentē sadarbības krustpunktu nozīmi panākumu gūšanā, kā arī atspoguļo Fonda darbību visā pasaulē. Medaljona aplokojumā iegravēts apbalvojuma sniedzēja – Borisa un Ināras Teterevu fonda, nosaukums.

Par Borisa un Ināras Teterevu fondu:
2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstītie labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.