Meklēt
Izvēlne

Alises Bēržvades personālizstāde “Struktūra”

No 2015. gada 29. oktobra līdz 23. novembrim “Kalnciema kvartāla” galerijā būs apskatāmā mākslinieces Alises Bēržvades personālizstāde “Struktūra”.

Alises Bēržvades personālizstādes “Struktūra” darbi tapuši “Erasmus” apmaiņas programmas laikā Lisabonas Universitātes Mākslas fakultātē. Radot savus darbus, māksliniece meklē pieeju ar sev vien piemītošu unikālu redzējumu. Viņas darbos akcentēts ir siluets, kurš pats par sevi daudz neatklāj, atstājot pietiekami daudz brīvas vietas, kas ļauj darboties prātam un sajūtām, tās apvienojot, kļūst iespējams saskatīt kopainu.

Metāla un stikla arhitektūra, kuras sākumi meklējami 19. gadsimtā, ir kalpojuši par ierosmi Alises Bēržvades darbiem. Tā par iedvesmas avotiem ir kļuvuši Marijas Pijas un Luiza I tilti Porto, kuru radīšana saistāma ar dzelzs arhitektūras pionieri Gistavu Eifeli. Tā arī 19. gs. izskaņā uzceltā Rossio un teju gadsimtu vēlāk tapušā Oriente stacija Lisabonā. Tomēr arhitektūras loma mākslinieces darbos nav dominējoša. Metāla konstrukciju fragmenti, kas atrauti no kopējā veidola un kuriem piemīt sava pašpietiekamība, ir kļuvuši par galvenajiem “varoņiem” un vienojošiem elementiem Alises darbos.

Lai arī sākotnēji darbos attēlotie fragmenti var likties kā vienkārši ģeometriski krāsu laukumi, kas attēloti uz citu krāsu fona, tie patiesībā ir tikai katalizatori, kas liek domāt un saskatīt daudz vairāk. Cilvēkā prāts, zināšanas un asociatīvā domāšana sasaista šos elementus un veido sev saprotamu attēlu ar sev vien piemītošu dinamiku. Kamēr krāsu dažādība darbos ir tā, kas, raugoties uz šīm dzelzs mežģīnēm, rada sajūtas.

Alise Bēržvade dzimusi Rīgā, 1991. gadā. Studējusi tēlniecību J. Rozentāla mākslas vidusskolā, kultūras menedžmentu Latvijas Kultūras koledžā. Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības apakšnozarē un šogad iegūs mākslas bakalaura grādu. Šī ir otrā mākslinieces personālizstāde, 2014. gadā “From Riga to Lisbon” bija apskatāmā Östergötlands Museum Linšēpingā, Zviedrijā. Grupas izstādēs piedalās no 2009. gada. Piedalījusies vairākos mākslas projektos kā kuratore un izstāžu noformētāja. 2013. gadā ieguvusi Zviedrijas Rotari klubu Linšēpingā un Noršēpingā stipendiju mākslā.

Izstādes atklāšana 28. oktobrī pulksten 19.00.


Norises vieta: Rīga, Kalnciema iela 35, Kalnciema kvartāla galerija.

Darba laiks: katru dienu no 10.00 līdz 22.00, izņemot svētdienas.