Meklēt
Izvēlne

Amerikāņu mākslinieka Gerija Beismena darbnīca

No 2012. gada 22. maija līdz 29. maijam Mākslas akadēmijā mācību prakses ietvaros* notiks amerikāņu mākslinieka Gerija Beismena (Gary Baseman) radošā darbnīca, kurā piedalīties aicināti Mākslas akadēmijā studējošie. Ierobežotā vietu skaita dēļ darbnīcai jāpiesakās, rakstiski nosūtot vārdu, uzvārdu, nodaļu un kursu uz e-pasta adresi aigars(abols)bikse.lv">

Mākslinieks Gerijs Beismens vadīs unikālu darbnīcu studentu grupai. Darbnīca ietvers gan praktisku darbu pie konkrēta uzdevuma, kas būs atšķirīgs no ierastās studiju prakses, gan arī individuālu diskusiju ar katru no studentiem par viņu darbu kopumā, par to kā atrast savu vietu mūsdienu mākslas pasaulē un tirgū, ņemot vērā personiskās vēlmes un spējas, kā veidot konkurētspējīgu portfolio un izmantot mūsdienu mediju iespējas.

Gerijs Beismens ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu amerikāņu māksliniekiem, kurš strādā dažādās nozarēs un medijos, ieskaitot animāciju, dizainu, modi, ilustrāciju, tēlotājmākslu, kā arī darbojas kā mākslas teorētiķis un kurators.

Viņa veikums ietver animācijas filmu seriālu „Teacher’s Pet” kopā ar Disney/ABC, par kuru mākslinieks saņēmis trīs Emmy balvas; ilustratora darbu tādiem izdevumiem kā The New Yorker, Time, Rolling Stone, The New York Times, The Los Angeles Times u.c., neatkarīgie un korporatīvie klienti ietver Nike Inc., Mercedes-Benz, Swatch u.c.

Gerijs Beismens rīkojis mūsdienu mākslas izstādes ASV, Brazīlijā, Vācijā, Izraēlā, Itālijā, Krievijā, Spānijā, Taivānā u.c., viņa darbi atrodami pastāvīgajās kolekcijās Vašingtonas Nacionālajā portretu galerijā, Mūsdienu mākslas muzejā Romā un citās nozīmīgās mūsdienu mākslas kolekcijās.

Plašāka informācija par mākslinieku pieejama:
http://www.garybaseman.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Gary_Baseman

Darbnīca notiek ar Fulbraita fonda finansējumu un Amerikas vēstniecības Rīgā atbalstu.

Darbnīcu organizē Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs prof. Aigars Bikše.

* Praksi saskaņot ar nodaļas vadību.