Meklēt
Izvēlne

Anastasijas Dubovskas personālizstāde "Gaiss"

No 2014. gada 2. maija līdz 2. jūnijam galerijā „Ziema” (VEF teritorijā) būs apskatāma mākslinieces Anastasijas Dubovskas personālizstāde „Gaiss”. Atklāšana – 2. maijā plkst. 18.00.

Anastasija Dubovska pēc mākslas vidusskolas „Saules skola” pabeigšanas iestājusies Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē, kur Grafikas nodaļā ieguvusi bakalaura grādu. Maģistra grādu ieguvusi Rīgā – Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozarē. Pēc šīs nodaļas absolvēšanas māksliniece nolēmusi studēt vēl arī Keramikas apakšnozares maģistra programmā, šobrīd pirmajā kursā.

Mākslinieces personālizstāde „Gaiss” galerijā „Ziema” ir vairāku gadu laikā izstrādātā un apkopotā rezultāts, kas paliek cilvēka apziņā, saskarsmes rezultātā ar mākslas darbu un tā interpretācijām. Izstādē būs skatāmas lelles, grafikas, skulptūras, gleznas un instalācija par tēmu „Zeme, ūdens, gaiss”. Kā galvenā kompozīcija – galapunkts, kas topošajā izstādē tiks eksponēts kā centrālais objekts. Tiks eksponēti gan pagājušā gadā veidoti darbi, gan jauni mākslas darbi, kuros attēloti augi, putni un neparasti, nedaudz mistiski personāži, kas veidoti grafikas, tēlniecības, glezniecības un keramikas tehnikās.

Nezinu, no kurienes radušies šie tēli un kas ietekmējis uz to rašanos. Tie ir mazas, labas, maigas enerģijas, kuras pēc būtības ir emocionāli atsvešinātas, it kā pazudušas meditācijā vai nomoda sapnī.

Izstāde „Gaiss” ir pēdējais un galvenais projekts izstāžu ciklā „Zeme, ūdens, gaiss”, kura sākums meklējams 2009. gadā, kad Daugavpilī tika izveidota Anastasijas pirmā personālizstāde ar nosaukumu „Sūnas”. Izstādes tematika bija saistīta ar zemes, meža un sūnu gariņiem – enerģijām, kas mīt tīros, neskartos mežos. Otrā izstāde ar nosaukumu „AQua” (Ūdens) tika veltīta ūdens – upju, ezeru, purvu – gariem. Izstādes stāsts ir par augiem un tēliem un to savstarpējo mijiedarbību. „Tie nav pat cilvēki, ko es veidoju, tās ir metaforas-liriskie abstraktie tēli jeb būtnes, kuras es saucu par dabas gariņiem,” saka māksliniece. Mākslas darbi, sadarbojoties ar skatītāju, veido vizuālu stāstu, kurā cilvēks tiek iesaistīs ne tikai cenšoties saprast radīto māksliniecisko kontekstu, bet arī sajust un izdomāt savu.

Sīkāka informācija:
art-forest.blogspot.com
www.facebook.com/pages/Ziema/205406906164666
www.facebook.com/artdubovska

Darba laiks:
Trešdien-sestdien 19.00-24.00
Svētdienās 12.00-16.00

Ieeja izstādē bezmaksas.