Meklēt
Izvēlne

Ances Gricmanes personālizstāde "Archaic"

Gleznoju, tātad dzīvoju! Ances Gricmanes projekts „Archaic” būs skatāms galerijā „Art Monaro” no 2014. gada 23. janvāra līdz 9. februārim (atklāšana 23. janvārī plkst. 18.00, ieeja ar ielūgumiem). „Archaic” ir Ances Gricmanes otrā personālizstāde pēdējā gada laikā (pirmā – „MANA” – bija aplūkojama Latvijas Mākslinieku Savienības galerijā 2013. gada vasarā).

Pēc pavadīta viena gada Grieķijā, kur gleznotāja studēja Aristoteļa Universitātē, māksliniece uzsākusi doktorantūras studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Jāpiebilst, ka māksliniece pavadījusi arī gadu Vācijā, kur apmeklējusi lekcijas mūsdienu mākslas vidē atpazīstamā skolā – Staedelschule, Frankfurtē pie Mainas.

Autore par projektu „Archaic”:
„Mana glezniecība iemieso mūziku, kura atrodas manā „playlistā” jau 3. gadu – komponists Andrejs Selickis (sakrālā mūzika). Jautājums par skaņas pastāvēšanu līdzās glezniecībai man vienmēr bijis aktuāls, mūzika atver jaunas durvis zemapziņā. Rodas māksla – gleznas, kuras radot, rokas pašas dara, un prāts brīnās par roku refleksiju, par to, kā krāsas tiek uzliktas uz audekla, par to, kā tās plūst un mainās, par to, kā savstarpējā plaknes un matērijas spriedze apvieno glezniecību. Mana funkcija šajā procesā – ļaut darboties rokām, refleksiem un aizmirst racionālo pasauli, ļaut uzkrāto informāciju transformēt jaunā matērijā.”

Transcendentālais plašums un skaņas graciozitāte, kas izteikta mūzikā, ir sastopama šajā abstraktajā reālismā.

Darbi apskatāmi galerijā „Art Monaro” (Gleznotāju iela 5, Rīga) katru nedēļas nogali no š. g. 23. janvāra līdz 9. februārim, laikā no 12.00 līdz 18.00.