Meklēt
Izvēlne

“Dažādi” Aptiekā

Netradicionālajā, radoši aktīvajā un inovācijām atvērtajā krogā "Aptieka" (Mazā Miesnieku iela 1) 6.janvārī tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas studentu darbu izstāde "Dažādi".

Tekstilmāksla gan pasaulē, gan Latvijā no tradicionālās gobelēna formas ir attīstījusies līdz digitālām tehnoloģijām. Mūsdienu tekstilmākslinieks strādā ar dažādiem materiāliem, meklē jaunas formas un veidus, kā padarīt tekstilu par laikmetīgu mākslu. Izmantojot glezniecības, tēlniecības un citus mākslas paņēmienus, mākslinieki maina tradicionālo sabiedrības izpratni par tekstilu.

Izstādē „Dažādi" piedalīsies četras Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļas 4.kursa studentes - jaunās mākslinieces: Asnate Blankveina, Inga Priedīte, Kristiāna Kalniņa un Irēna Andrejeva. Mākslinieces ir radījušas darbus, kas ir koši, bagātīgi sava laikmeta, personības un līdzcilvēku raksturotāji. Katrai māksliniecei izveidojies savs rokraksts un darba stils, kas pamanāms izstādē aplūkojamos darbos. Pamatā izstādē apskatāmi gobelēni, taču dažos darbos ir vērojami jauni autortehnikas meklējumi, variācijas, improvizācijas un spēles ar materiālu, formu un krāsām. Izstādē "Dažādi" apskatāmie mākslas darbi tapuši laika posmā no 2007. līdz 2009.gadam.

Kā par ieceri stāsta kuratore Krista Erdmane "Mūsdienu cilvēks par tekstilu zina maz, vai nezina neko, tāpēc tiek radīta iespēja, neapmeklējot izstāžu zāles un muzejus, to aplūkot brīvā un sadzīviskā vidē, kur, izmantojot dažādus elementus, ir radīta izstāde, kas aicina domāt par cilvēka, vides un materiāla dažādību."

Izstāde būs aplūkojama no 6.janvāra līdz 20.janvārim.
Izstādi organizē biedrība „AIKA"


Papildus informācija:
projekta kuratore Krista Erdmane
tel. 29443193,
e-pasta adrese: