Meklēt
Izvēlne

“Mākslas medību” noslēdzošā nedēļa Kalnciema kvartālā: “Mākslas detektīvu” atvēršanas svētki

Gadskārtējo “Mākslas medību” izstāde-pārdošana Kalnciema kvartālā tuvojas noslēgumam, tāpēc izstādes pēdējā sestdienā, 2015. gada 25. aprīlī, norisināsies īpašas aktivitātes ģimenēm ar bērniem – rakstnieces Luīzes Pastores un ilustratores, LMA studentes Elīnas Brasliņas jaunās grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” atvēršana, kuras ietvaros būs skanīga darbnīca kopā ar mūziķi Nilu Īli, radošās darbnīcas, konkursi un balvas.

Kalnciema kvartālā jau piekto gadu norisinās gadskārtējās “Mākslas medības” – iniciatīva, kas gan mākslas zinātājiem, gan interesentiem ļauj vienkopus iepazīt un iegādāties spilgtāko pašmāju jauno mākslinieku – Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbus. Izstāde-pārdošana norisināsies līdz 28. aprīlim, bet izstādes pēdējā sestdienā, 25. aprīlī, paralēli zemnieku un amatnieku tirdziņa norisei notiks Latvijas mākslai un māksliniekiem veltīts pasākums ģimenēm ar bērniem.

Plkst. 12.00 Kalnciema kvartāla Brūnajā mājā (Kalnciema ielā 35) notiks rakstnieces Luīzes Pastores un ilustratores Elīnas Brasliņas jaunākās stāstu sērijas “Mākslas detektīvi” pirmo divu grāmatu “Pazudušais pērtiķis” un “Neredzamais cilvēks” atvēršanas svētki bērniem un viņu vecākiem.
Dienas programmā: “Mākslas medības” vecākiem; bērniem – došanās mākslai pa pēdām kopā ar rakstnieci Luīzi Pastori; “Kā skan glezna?” – radošs uzdevums jaunajiem detektīviem kopā ar skaņu meistaru Nilu Īli un draugiem; radošā darbnīca “Otrpus gleznām” ar sērijas ilustratori Elīnu Brasliņu; konkursi, balvas un mākslas detektīvu ordeņu pasniegšana.

Stāstu sērija bērniem "Mākslas detektīvi" aicina nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piedzīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas "otrpus gleznām", izmeklējot ievērojamāko Latvijas mākslinieku mākslas darbu noslēpumus. Grāmatu izdošanu atbalstījis VKKF, Alfor, LNMM, izdevniecība – "Neputns".

Ieeja – brīva.

Paralēli “Mākslas medību” noslēdzošajiem pasākumiem notiks ierastais Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgus, piedāvājot pirmās pavasara veltes un unikālus, oriģinālus amatnieku izstrādājumus, kas vienkopus nav atrodami nekur citur Latvijā. Būs iespējams baudīt pavasara pēcpusdienu kopā ar draugiem kvartāla ābeļdārzā, mieloties ar gardām pusdienām un dzērieniem no restorāna “Vincents” un “Vīnu veikala”.

Visas dienas garumā norisināsies radošā darbnīca bērniem kopā ar "GiGi" kartona būvniecības klučiem, kas ir videi draudzīgi, ērti un vienkārši pārveidojami, lai bērni varētu izveidot jaunas formas, dzīvniekus, tēlus vai ēkas.

Pasākumu norises vieta – Rīga, Kalnciema iela 35.

Sekojiet aktuālajai informācijai:
www.facebook.com/kalnciemaiela
www.twitter.com/kalnciemaiela
www.kalnciemaiela.lv