Meklēt
Izvēlne

"Galerijā Centrs" jauno modes mākslinieku veidota unikāla papīra ziedu tērpu izstāde

Tirdzniecības centrā „Galerija Centrs“ no š.g. 8. līdz 25. martam būs apskatāma unikāla modes tērpu izstāde, ko veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas topošie modes mākslinieki. Uz Rīdzenes ielas apskatāmie papīra tērpi ir veidoti uzplaukušu un krāšņu ziedu formā. 

Izstādes tapšana aizsākās ar tērpu skiču konkursu, kas tika izsludināts Mākslas akadēmijas studentu vidū. Konkursa rezultātā vienpadsmit Mākslas akadēmijas studenti saņēma iespēju savas idejas realizēt izstādē.

Ekspozīcijā būs aplūkojami Sabīnes Skarules, Andras Andžānes, Anetes Krišjānovas, Ludmilas Kruglikas, Simonas Veilandes, Sanitas Simtnieces, Evijas Bergas, Elīnas Siliņas, Kristiānas Kalniņas, Zanes Prokofjefas un Ivetas Vilnes darbi. Katrs no konkursa finālistiem balvā jau saņēmuši šūšanas manekenu. Savukārt modīgākā papīra ziedu tērpu autoram izstādes noslēgumā tiks pasniegta „Galactico” elektroniskā dāvanu karte 100 Ls vērtībā no „Galerijas Centrs”. Radošākā papīra ziedu tērpa autoram „Antalis” dāvinās „Zoom on Fashion Trends” katalogu.

„Papīrs, neapšaubāmi, ir ļoti nepraktisks materiāls drēbju ražošanai, toties, tas ļāva jaunajiem modes māksliniekiem īstenot savas pārdrošākās idejas un fantāzijas. Papīra kleitas, dažādu ziedu formā, kuras būs redzamas izstādē, ļoti neparastā veidā apvieno šī brīža pasaules aktuālākās modes tendences, kurās dominē koši augu un ziedu elementi: ziedlapiņas un pumpuri,“ saka Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše.

Darbos ir izmantoti dažādu veidu, faktūru un krāsu papīri, no parasta balta krītpapīra līdz ekskluzīvam gaismu atstarojošam papīram. Vairāki izstādes tērpi ir veidoti kā skulpturāli objekti, izmantojot speciālu locījumu tehniku - origami. Katram, zieda formā izveidotam tērpam, ir sava simboliska nozīme, piemēram, lotuss simbolizē pozitīvu enerģiju, bet peonija - sievišķību un alkas pēc pavasara, kas  ir šīs izstādes galvenās tēmas.

Tādus neparastus materiālus, kā papīrs, plastmasa un metāls jau kopš pagājušā gadsimta sešdesmito gadu vidus ir iecienījuši daudzi pasaules slaveni modes mākslinieki, tai skaitā Yves Saint Laurent, Lagerfeld, Pier Cardin un Paco Rabanne. Papīra tērpi tika izmantoti, galvenokārt, lai demonstrētu dizaineru konceptuālās idejas par nākotnes modes tendencēm, kuras būtu grūti ietērpt ierastajā audumā.

„Tērps mūsdienās ir kļuvis par mākslas objektu, kas apvieno stilu un fantāziju. Lai arī papīrs kā materiāls cilvēkiem liekas trausls, tomēr jaunie modes mākslinieki no tā ir radījuši neredzētus savienojumus un formas,“ saka papīra vairumtirgotāja „Antalis“ mārketinga vadītāja Daiga Zvaigzne.

Tērpu izveide ir tapusi sadarbībā ar t/c „Galerija Centrs“ un firmu „Antalis“.