Meklēt
Izvēlne

”Mazā Monmartra”

Vērmanes dārzā, kur Kārlis Padegs 1934. gadā ar puķi pogas caurumā rīkoja savas izstādes, Rīgas svētkos bija atvērta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu radošā darbnīca - plenērs, kur ikvienam rīdziniekam un Rīgas ciemiņam, bija iespēja apskatīt kā radoši strādā jaunie mākslinieki, kā top mākslas darbi, kā arī apskatīt studentu līdz atnesos jau iepriekš radītos darbus.

Parīzes Monmartra jau izsens pazīstama kā mākslinieku pulcēšanās un radošas gaisotnes pilna vieta. Tur gleznojuši pasaules slaveni mākslinieki, vēl joprojām pulcējas mākslinieki, kuri glezno uz ielas un pārdod savus darbus.
Jaunie Latvijas Mākslas akadēmijas mākslinieki, Vērmanes dārzā centās radīt Parīzes radošo noskaņu. Mazajā Monmartrā piedalījās LMA studenti - Laura Bistrakova, Linda Romanovska, Neonilla Medvedeva, Darja Fjodorova, Zane Veldre, Krišjānis Rijnieks, Viola Karule, Aija Vinkelmane, Jeļena Kažoka, Alla Buraka, Atis Jākobsons, Jakovs Kļosovs, Elmārs Magramovs, Irīna Špakova, Maija Pacule, Laila Kocere, Uldis Kocers, Anna Prohorenko u.c., kas atbilstoši pasākuma kopējai noskaņai tērpušies divdesmito, trīsdesmito gadu mākslinieku tērpos. Studenti plenērā ieradās ar saviem molbertiem, krāsu kastēm un labu garastāvokli, vēlmi radīt un rādīt savus talantu ikvienam šī pasākuma apmeklētājam.