Meklēt
Izvēlne

Andris Vītoliņš

Andra Vītoliņa personālizstāde Ventspilī Teātra namā "Jūras vārti", Karlīnes ielā 40, būs apskātam no 25. marta, plkst. 18.00

Gleznotājs Andris Vītoliņš ir vitāla un radoša personība, kas atspoguļojas arī viņa pedagoģiskajās dotībās Latvijas Mākslas akadēmijā (kopš 2007.gada). Atvērta un vitāla domāšana raksturo arī viņa pieeju glezniecībai.
Mākslinieku saista mūsdienu ainavas īpašā iezīme - mašinērija, tāpat arī urbānā pilsētvide. Nē, viņš nenodarbojas ar kritizētājreālismu, tieši pretēji - pilsētu industriālās būves, ostu un tiltu dīvainās konstrukcijas, pamesto fabriku īpatnējās detaļas, Rīgas trolejbusi un Daugavpils tramvaji, preču dzelzceļu stacijas, vilciens Daugavpils-Čerepova, Berlīnes Potsdamas laukuma fantastiskais kupols, naftas pumpis Zviedrijā, cisternas, sliedes un traktori - visi puiciskā tieksmē tiek animēti..
Andra Vītoliņa gleznās tie pārtop par mīļiem cilvēka draugiem, tādiem multeņu varoņiem - lokomotīve kā izpalīdzīgs pirmrindnieks, ceļamkrāns kā žirafe, mašīna kā kukainis un tml. Katram tiek piemeklēta sava krāsa - emociju un raksturu izteicēja. Krāsa šai ziņā ir nozīmīgs faktors - Andra Vītoliņa lietotie toņi izskatās sintētiski, kas arī ir nenoliedzams industriālās darbības rezultāts.