Meklēt
Izvēlne

ŠEIT UN TAGAD – dokumentālā fotogrāfija mūsdienu Spānijā

Spānijas vēstniecība Latvijā ielūdz uz dokumentālās foto izstādes „Šeit un tagad" ("Aquí y ahora") atklāšanu 4. oktobrī, plkst. 18:00, Rīgas Kongresu namā. Izstādē ir iekļauti četrpadsmit spāņu fotogrāfu darbi, kuros tie pauž savu personisko pieeju jaunajiem un vecajiem stereotipiem, kas definē mūsdienu Spāniju - imigrācija, vēršu cīņas, tūrisms, ūdens, teritorija, cilvēki, mājoklis, kāzas, ģimene, terorisms, motocikli, reliģija, bāri.

Izstāde aizved skatītāju uz mūsdienu Spāniju, ļaujot tam apceļot, izdzīvot, izstaigāt un izbaudīt to. Fotogrāfi, kas ir izvēlējušies nebūt ne tūristi, ne reportieri, ne ironiķi, nemeklēja ne jaunatklājumus ne patiesības. Ja nu tikai godīgumu. Tie ir trīspadsmit projekti, kas lauž stereotipus tuvojoties tiem.

„Šeit un tagad" ir organizācijas NOPHOTO iniciatīva. Tas ir laikmetīgās fotogrāfijas kolektīvs, kas radās 2005. gadā ar mērķi īstenot individuālus un kolektīvus nekonvencionālos projektus. NOPHOTO darbi piedāvā pieredzējušu skatījumu uz ikdienišķo, kas vienmēr ved uz ekstraordināro. Šī fotogrāfu apvienība pašreiz ir viena no aktīvākajām grupām Spānijas fotogrāfijas panorāmā, kas 2006. gadā saņēma prestižo Starptautiskā Fotogrāfijas un Vizuālās Mākslas Festivāla PHotoEspaña Jaunatklājuma balvu.

Projekts „Šeit un tagad" tika prezentēts 2008. gadā Hubejas Mākslas Muzejā, Vuhaņas pilsētā, Ķīnā un kopš 2009. gada tiek izstādīts dažādās Eiropas, Āzijas un Dienvidamerikas valstīs, sadarbībā ar Servantesa Institūtu (Instituto Cervántes) un Spānijas Starptautiskās Sadarbības Attīstībai Aģentūru (AECID).

Izstāde būs skatāma no 4. līdz 23. oktobrim. Ieeja bez maksas.

3. oktobrī, plkst. 16:20, Latvijas Mākslas Akadēmijā notiks izstādes kuratora un NOPHOTO dalībnieka Honasa Bela atvērtā lekcija, kurā viņš interesentus iepazīstinās ar kolektīvu NOPHOTO un projektu „Šeit un tagad". Lekcija notiks spāņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.


Tehniskie dati:
Darbi: 80 fotogrāfijas
Autori: Matiass Costa, Iņjaki Domingo, Pako Gomess, Horkera, Karloss Luhans, Huans Valbuena, Eduardo Nave, Huans Miljass, Tanita Plana, Huans Santoss, Karloss Sanva, Honass Bels, Eva Sala un Marta Soula.
Hronoloģija: 2007.-2009. gads
Tehnika: fotogrāfija
Izmēri: dažādi izmēri un formāti
Izcelsme: kolektīvs NOPHOTO


Papildus informācija:
Spānijas vēstniecība Latvijā
Ineta Moiseja
Tālr. + 371 67320281

http://www.nophoto.org/?subseccion=proyecto&id_proyecto=557