Meklēt
Izvēlne

Šonedēļ ciklā "Mana telpa" apskatāma Laimas Steikas izstāde "Kaimiņi"

Studentu izstāžu cikls „Mana telpa” – neliela formāta izstāžu sērija, kurā ar saviem darbiem piedalās Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares 3. kursa studenti – šonedēļ aicina uz Laimas Steikas izstādi „Kaimiņi“. Izstāde būs aplūkojama Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibilā no š.g. 5. marta līdz 9. martam. 

Jaunā gleznotāja Laima Steika, kura absolvējusi Latvijas Universitāti, iegūstot profesionālā bakalaura grādu vizuālās mākslas pedagoģijā, šobrīd studē Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares 3. kursā. Izstādi „Kaimiņi” veido miniatūras gleznas, kurās attēloti mākslinieces kaimiņu un apkārtnes namu iedzīvotāju logi. Motivācija gleznot logus Laimai Steikai radās uztverot mijiedarbību, kas pastāv starp kaimiņiem – cilvēkiem, kuri, dzīvojot līdzās, paliek viens otram sveši, tomēr spēj ietekmēt viens otra dzīves telpu. Autores skatījumā viens no veidiem, kā attēlot šo mijiedarbību, bija gleznojot tieši logus, kas vizuāli uzrunā apkārt esošos un raksturo logu īpašniekus.

„Šie darbi nav vērsti uz manu kaimiņu privātās dzīves publiskošanu, tieši pretēji, darba procesā man radās vēl jo lielāka cieņa pret intīmo lietu pasauli, ko kaimiņi apzināti vai neapzināti ir atklājuši apkārtējiem, tādā veidā ļaujot sevi iepazīt. Atzīšos, ka daļēji darbam mani motivēja arī mana gluži cilvēciskā ziņkārība un sliktais ieradums skatīties svešos logos, garāmejot. Veidojot izstādi vieni no kaimiņiem, kurus biju iepazinusi ik dienu redzot viņu logus pretī savējiem, pārcēlās dzīvot citur. Logos pēkšņi bija redzamas tikai tukšas sienas. Tas man lika apzināties šo mijiedarbību – it kā kāds pazīstams cilvēku būtu aizbraucis – neatvadījies. Smieklīgi un skumji reizē, jo es šos kaimiņus biju redzējusi tikai paretam, kā tumšus siluetus logā," tā par kaimiņu būšanu stāsta Laima Steika.

„Līdzāspastāvēšana veido neapzinātu mijiedarbību, attiecību telpu. Daudzstāvu namu kaimiņi dzīvo katrs savā mazajā pasaulītē, savā telpā, dažkārt nejūtot, ka šīs telpas pārklājas un ietekmē viena otru. Izstāde ir par attiecību telpu, kas rodas neapzinātas mijiedarbības rezultātā. Par līdzāspastāvēšanu un vientulību, vēlmi iepazīt un tapt iepazītiem.”

Plašāk par izstāžu ciklu „Mana telpa“  jau notikušajām un vēl gaidāmajām izstāžu cikla „Mana telpa” izstādēm un to recenzijām var iepazīties šeit (klikšķināt te). Līdzās Laimas Steikas izstādei „Kaimiņi“ cikla ietvaros šonedēļ apskatāma arī Dagnes Ventiņas izstāde „Mirklis“ (klikšķināt te).

Darba laiki:
P, O, T, Pk – 11:00 – 18:00
C – 11:00 – 19:00

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva foajē
Kalpaka bulvāris 13, Rīga