Meklēt
Izvēlne

Anetes Lesītes izstāde „Erotiskie sapņi” Kalnciema kvartālā

Līdz 2015. gada 27. oktobrim Kalnciema kvartāla galerijā aplūkojama Anetes Lesītes personālizstāde  „Erotiskie sapņi” („Erotic dreams”).

„Erotiskie sapņi” („Erotic dreams”) – Viņš un Viņa. Vīrieša un Sievietes attiecības.  Divu cilvēku saspēle ar dabas formu un krāsu ekspresijas starpniecību. Netieši intīma noskaņa. Lielformāta gleznas ar augļu un dārzeņu tuvplāniem erotiskās noskaņās, spilgtas krāsas ar dienvidu saules pieskārieniem ekspresīvi reālistiskā stilā, ar krāsu tecinājumiem un formu fragmentārismu. Darbu cikls radīs vairāku gadu garumā – no Sicīlijas līdz Rīgai. Skatītāja fantāzijai plašums – mūžīgais stāsts par vīrieti un sievieti, no senajiem alu zīmējumiem un auglības dievu skulptūrām, līdz Renesanses metaforiski erotiskajiem augļu gleznojumiem, modernistu un sirreālistu fantāzijām vai vienkārši sulīgi krāsainām dabas veltēm. Erotisko sapņu un mākslas pasaulei robežu nav!

Lielformāta gleznas no darbu cikla  “Erotiskie sapņi”, kas izstrādāts maģistra darba ietvaros, beidzot LMA Vizuāli plastiskās mākslas nodaļu glezniecības apakšnozarē. (Darba vadītājs: Aleksejs Naumovs, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, profesors.)

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.