Meklēt
Izvēlne

Apbalvoti topošie dizaineri par vērtīgākajām produktu idejām nākotnes mājsaimniecībai

Piedaloties starptautiskā konkursa „Electrolux Design Lab 2013” lokālajā izvērtēšanā, divdesmit topošie dizaineri no Latvijas radījuši jaunas rūpnieciskā dizaina idejas.

Lokālā žūrija par labākajiem dizaina konceptiem ir atzinusi interjera aksesuāru svaigam gaisam, temperatūru regulējošus virtuves piederumus, lietotāja paradumus iegaumējošu virtuves ierīci un pie griestiem stiprināmu ledusskapi.

„Mēs lepojamies ar pasaules ekspertu piešķirtajiem RED DOT apbalvojumiem savām ierīcēm dažādās produktu kategorijās, kā arī novērtējam to, ka Latvijas dizaineri ar saviem produktiem saņem šo apbalvojumu. Ceram, ka kādu dienu arī topošie dizaineri varēs lepoties ar šo pasaules atzinību saviem dizaina produktiem,” norāda „Electrolux Latvia Ltd” vadītājs Eduards Reneslācis.

Augstāko vērtējumu žūrijas skatījumā ieguva starptautiskā konkursa pusfināliste Latvijas Mākslas akadēmijas studente Kristīne Bula un viņas ideja „Coco”. Savukārt pirmo vietu „Electrolux Design Lab 2013” lokālajā konkursā ieguva Kristīna Potapova (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola) ar darbu „Chameleon”, kas ir temperatūru regulējoši galda piederumi, kas paredzēti ēdiena atdzesēšanai un sildīšanai. Otro vietu konkursā ieguva Mārcis Lapiņš (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola) ar ideju „SPUR”: no lietotāja un viņa gatavotā ēdiena kulinārijas pieredzi uzkrājoša ierīce, kas nākamajās ēdienreizēs spēj atlasīt alternatīvas ēdiena dažādībai. Trešo vietu – Oskars Rozenblats (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola) un viņa ideja „Lidojošais pagrabs”. Tas ir pie griestiem stiprināms ledusskapis, kas sniedz cilvēkam vēsuma sajūtu, ja nostājas zem tā, vienlaikus pildot pagraba praktiskās funkcijas līdzīgi kā akmens

Dizainers Aldis Circenis par savu simpātiju izvēlējās Ģirta Pijola (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola) darbu „Digitālais pankūku printeris”. Ierīce atvieglo dzīvi, ļaujot pašiem uz skārienjutīgas stikla virsmas izvēlēties pankūkas formu un piedevas, ievietojot tajā gatavus mīklas kārtridžus.

Dizaina uzņēmuma „an & angel” pārstāvji Agnese Garā-Nīmane un Artis Nīmanis par savu saistošāko darbu nosauca piena svaiguma noteicēju „Raw” un simpātiju balvu piešķīra Aijai Bērziņai (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola).

Skatītāju balvu ar ievērojamu balsu pārsvaru ieguva Kristīna Potapova par darbu „Chameleon”, ar kuru viņa jau izpelnījās arī žūrijas vērtējumu – 1. vietu lokālajā konkursā.

Lokālā konkursa žūrijas sastāvā bija Latvijas Dizaineru savienības pārstāvis Arvīds Endziņš, žurnāla „DEKO” galvenā redaktore Aija Ivanova, restorāna „Bibliotēka Nr. 1” šefpavārs Māris Jansons, žurnāla „Četras Sezonas” redaktore un garšu dizainere Signe Meirāne un „Electrolux Latvia Ltd.” darbinieku komanda.

Konkursa „Electrolux Design Lab 2013” tēma gan globāli, gan lokāli bija iedvesmojošā dzīve pilsētā. Studentiem bija jārada sava dizaina ideja nākotnes mājsaimniecībām kādā no trim tematiskiem virzieniem – kopīgā ēst gatavošana, svaigais gaiss vai vieglā uzkopšana.

Pasaulē konkurss norisinās jau vienpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, tajā piedalījušies pēdējos trīs gadus.

Visi divdesmit Latvijas autoru konkursa darbi apskatāmi foto galerijā (klikšķināt šeit)

Foto ieskats „Electrolux Design Lab 2013” lokālā konkursa noslēguma pasākumā:
- pasākuma pirmais cēliens (klikšķināt šeit);
- pasākuma otrais cēliens (klikšķināt šeit);
- fotosienas mirkļi (klikšķināt šeit).

Plašāka informācija par starptautiskā konkursa „Electrolux Design Lab 2013” norisi un par starptautiskā pusfināla dalībniekiem atrodama vietnē electrolux.com/electroluxdesignlab.

Par „Electrolux”
„Electrolux” ir pasaules līderis mājsaimniecības ierīču un profesionālo ierīču ražošanā. Tā izstrādājumus ik gadu iegādājas vairāk kā 40 miljoni pircēju 150 valstīs. „Electrolux” fokusējas uz inovatīvu produktu ražošanu, īpašu vērību pievēršot pārdomātam dizainam, pamatojoties uz patērētāju prasībām, lai tos novērtētu gan cilvēki savās mājās, gan profesionāļi – darbavietās. „Electrolux” produktu klāstā ietilpst ledusskapji, trauku mazgāšanas mašīnas, veļas mašīnas, plītis, kondicionieri un mazā sadzīves tehnika, piemēram, putekļu sūcēji, kas tiek pārdoti ar tādām iecienītām preču zīmēm kā „Electrolux”, „AEG”, „Eureka” un „Frigidaire”. 2011. gadā „Electrolux” ieņēmumi bija 11,30 miljardi eiro un uzņēmumā strādāja 58 000 darbinieku. Plašāka informācija: www.electrolux.lv.