Meklēt
Izvēlne

Ar Latvijas vēstniecības atbalstu Maskavā atklāta mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde

2014. gada 21. jūlijā Krievijas Mākslas akadēmijas izstāžu kompleksā, Zuraba Cereteli (Zurab Tsereteli) mākslas galerijā, tika atklāta latviešu mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde „Uz pūces spārna”, kas ilgs līdz 24. augustam. Izstādē apskatāmi vairāk nekā 60 mākslinieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Jurjāna darbi.

Izstādes atklāšanā vēstniece Astra Kurme izteica gandarījumu par šāda pasākuma norisi, kā arī pateicās māksliniekam un organizatoriem par izstādes sarīkošanu. Vēstniece uzsvēra, ka šāda mēroga izstāde tik prestižā Maskavas galerijā ir ievērojams notikums Latvijas un Krievijas kultūras sadarbībā un ka šī ir lieliska iespēja Maskavas iedzīvotājiem un pilsētas visiem parādīt darbus, ko radījis viens no izcilākajiem Latvijas māksliniekiem.

Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Jura Jurjāna darbi atrodami Latvijas Valsts mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā, Tretjakova galerijā Maskavā, vairākos Krievijas un Ukrainas muzejos, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Beļģijā, Zviedrijā, Vācijā, Kanādā, ASV, Japānā, Francijā, Somijā, Igaunijā, Anglijā, Norvēģijā un citur.

Foto: Latvijas vēstniecība Krievijā.

Izmantota informācija no Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājas lapas (klikšķināt šeit).