Meklēt
Izvēlne

Arvīda Drīzuļa izstāde "Stāsti bez rāmjiem"

Izstāde „Stāsti bez rāmjiem”, kas izstāžu zālē „Radošo darbu galerija” būs skatāma no 2014. gada 25. aprīļa līdz 26. maijam, ir Latvijas Mākslas akadēmijas izcilā profesora Arvīda Drīzuļa dāvana pašam sev. Dāvana dzimšanas dienā. Lai arī profesors Drīzulis vairāk ir pazīstams kā izcils tēlnieks, šoreiz izstādē būs apskatāmas mākslinieka gleznas, ko viņš pats dēvē par bildēm. Atklāšana – 24. aprīlī plkst. 18.00.

Izstādē „Stāsti bez rāmjiem” ir apkopotas bildes, ko mākslinieks radījis pēdējos gados gan savos mīļajos laukos Tukuma pusē, gan arī Rīgā. Katra mākslinieka bilde glabā sevī kādu stāstu. Šajā izstādē vēlamies parādīt ne tikai pašas bildes, bet izstāstīt arī katras gleznas stāstu. Izvēloties šo neparasto gleznu izstādīšanas principu, izstādes organizatori vēlējās uzsvērt profesora Drīzuļa neordināro, interesanto, reizēm vienkāršo, reizēm ne visai vienkāršo pieeju katras bildes radīšanā. Māksliniekam raksturīgs plašums, kas dažkārt mēdz pat atstāt audekla robežas, tādā veidā radot iespaidu, ka glezna un gleznas stāsts nebeidzas.

Profesors Arvīds Drīzulis dzimis 1934. gada 28. septembrī Tukuma rajona Dzirciemā, kur vecākiem pieder saimniecība „Pumpuri”. Skolas gaitas uzsāka Zentenes pamatskolā, turpināja Lietišķās mākslas vidusskolā, kuru absolvējot, iestājās LMA Tēlniecības nodaļā. Pēc augstskolas beigšanas jaunais mākslinieks darba gaitas uzsāk pie pasaulslavenā tēlnieka Ernsta Ņeizvestnija, lai jau pēc gada sāktu darbu LMA Dizaina nodaļā kā mācību meistars. Latvijas Mākslas akadēmijā profesors Drīzulis ir strādājis par laborantu, vecāko pasniedzēju, docentu un šobrīd ir LMA emeritētais profesors.

Darba laiks:
Pirmdien–piektdien: 10.00–19.00
Sestdien: 11.00–15.00
Svētdien: brīvs

Izstāžu zāle „Radošo darbu galerija”
Rīga, Artilērijas iela 9
www.rdg.lv

Izstādes kuratore
Zane Auškāpa
Tālr. 29268616
zane(abols)fests.lv">