Meklēt
Izvēlne

Aspazijas mājā Dubultos Agneses Gedules personālizstāde "Stikla spēles"

No 2012. gada 6. janvāra līdz 15. februārim Aspazijas mājā Dubultos apmeklētājiem atvērta jaunās stikla mākslinieces Agneses Gedules pirmā personālizstāde „Stikla spēles". Agnese Gedule ir Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas apakšnozares maģistrante. Pašlaik strādā Erasmus programmas studiju praksē mākslinieka Roberta Emeringera Vitrāžu restaurācijas darbnīcā Luksemburgā. 

Līdz šim jaunā māksliniece piedalījusies izstādēs Latvijā, Čehijā, Lielbritānijā, Somijā, Dānijā un Luksemburgā. Pirmo personālizstādi vēlējusies sarīkot tieši dzimtajā Jūrmalā. Par izstādi māksliniece saka:

„Spēlēšanās ar stiklu ir spēlēšanās ar gaismu un formu. Māksla ir spēle, ja tu to spēlē. Kā spogulis, kas atspoguļo no iekšpuses uz āru. Mana karšu, shēmu un sistēmu pētīšana aizsākās jau studiju sākumā Latvijas Mākslas akadēmijā. Pasaules topogrāfiskās kartes ir zemes „plaukstas" nospiedumi, līdzīgi kā cilvēku pirkstu nospiedumi. Plauksta ir katra cilvēka identitātes zīme. Manas plaukstas nospiedumā var atrast gan manas bērnības spēļu sadzijušos nobrāzumus, gan nākotnes izspēlētos pareģojumus, manas prieka un bēdu asaru lāses, laimes un nelaimes rievas, smaga un viegla darba tulznas, draugu un radu spēcīgās saknes. Katrs mirklis un gads ir laika un telpas, varbūt pat sagadīšanās spēles nospiedums. Caur stiklu es jūtu savu dzīvi, redzu pasauli, mīlu to. Stikla pirkstu nospiedumi - mēs tos neredzam, bet tik daudziem stikls pieskaras... un tad tikai sākas stikla Spēle."

Aspazijas māja
Z. Meierovica prospekts 20
Dubulti, Jūrmala

Darba laiks:
O, T, C, Pk, S: 11:00 - 17:00
Sv, P: slēgts

Ceturtdienās ieeja bez maksas