Meklēt
Izvēlne

Atklāj starptautisku izstādi „Fabrica vitae”

Turpinot atzīmēt zinātniskās anatomijas pamatlicēja Andreasa Vezālija 500. jubilejas gadu, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 2015. gada 26. martā plkst. 18.00 tiks atklāj starptautisku izstādi „Fabrica vitae”. 

Izstādē „Fabrica vitae” augsta līmeņa laikmetīgā māksla iekļaujas koncepcijā, kas rosina pārdomas par anatomijas un mākslas lomu mūsdienu tehnoloģiju laikmetā. Izstādes kuratorei Pascale Pollieri ir izdevies vienā ceļojošā izstādē apvienot Eiropā un ASV zināmus māksliniekus, zinātniekus un filosofus, kuri savos darbos apvieno zinātniskos atklājumus medicīnā, laikmetīgo mākslu un ideju par nākotnes anatomiju, radot piesātinātas un tajā pašā laikā pretrunīgas emocijas.

Izstādē apskatāmas instalācijas, gleznas, mākslas foto, skulptūras un video materiāli, kas atspoguļo anatomijas un mākslas eksistenciālo tematiku un tēlainos vispārinājumus. Tāpat izstādē iekļauti arī Latvijas Mākslas akadēmijas trīs studentu darbi no Medicīnas muzeja un LMA kopprojekta „Simbioze: medicīna un māksla”. Latvijas studentu darbus izvēlējas izstādes kuratore  Pascale Pollieri.  Izstāde muzejā apskatāma līdz 30. maijam, pēc tam tā tiks eksponēta Beļģijā, Šveicē un Vašingtonā.

Latvijā izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Tāpat Andreasa Vezālija jubilejas gada ietvaros, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā vēl līdz 16. maijam ir apskatāma izstāde „Anatoms. Cilvēka ķermeņa fabrika”.