Meklēt
Izvēlne

Atsedzot modeli (Atklāšanas foto)

Jau devīto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas vizuālās kultūras teorijas apakšnozares 4. kursa studenti mācību procesa ietvaros saskaņā ar izvēlēto tēmu un interesējošo problemātiku veido izstādi, kas atbilst apgūstamā Latvijas mākslas vēstures kursa periodam un kurā izmanto darbus arī no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma.

Izstādes uzmanības lokā šoreiz nonākusi modeļa profesija. Šogad aprit 90 gadi, kopš notikusi pirmā Latvijas Mākslas akadēmijas studenta imatrikulācija un modelis jau izsenis kalpojis kā svarīgs akadēmiskās mākslas izglītības stūrakmens. Dzīva modeļa zīmēšana cilvēka figūras izpratnei un apguvei tikusi atzīta par iedarbīgāko veidu, kā iegūt un izkopt mākslinieka amatprasmi. Lai gan modelis tādējādi kļūst par nozīmīgu mākslas darba sastāvdaļu, skatītājam viņa personība tradicionāli gandrīz vienmēr palikusi ēnā.

Izstādes „Atsedzot modeli" mērķis ir pievērst uzmanību un mēģināt atspoguļot modeļa profesijas specifiku un izcelt aiz tās stāvošā cilvēka personību, meklēt atbildes uz jautājumiem: „Kā cilvēks nonāk pie šāda aroda - vai tam nepieciešama drosme, izaicinājums vai aicinājums?", „Vai un kā modelis iespaido mākslinieka daiļradi?", „Kas tiek uzskatītas par laba modeļa kvalitātēm?" u.t.t. Tādējādi mākslas darbs iegūs informatīvu raksturu, veiks dokumentācijas funkciju un kalpos par ilustrāciju ekspozīcijas priekšplānā izvirzītajam cilvēkam - modelim. Izstādes rīkotājiem šķita interesanti palūkoties aiz šī visiem redzamā priekškara - miesiskās struktūras - un ieraudzīt tur dzīvu cilvēku ar savu neatkārtojamo dzīvesstāstu, uzskatiem un interesēm, un aicināt par to aizdomāties arī skatītāju. Kā būt tam, ko glezno, veido, iemūžina?

Izstādē apskatāmi glezniecības un tēlniecības darbi, zīmējumi un fotogrāfijas. Izstādē eksponēti Neonillas Medvedevas, Jura Ģērmaņa, Ritas Valneres, Felicitas Pauļukas, Jūlijas Šuļežko, Lienes Mackus, Reiņa Hofmaņa, Daces Brakmanes darbi.

LNMM izstāžu zāles „Arsenāls" Radošajā darbnīcā no
22.02. - 13.03.2011. apskatāma izstāde „Atsedzot modeli."

Izstādes atklāšana notiks 2011. gada 22. februārī plkst. 17.00

Kontaktinformācija:
Lauma Lanceniece 29162594
Eduards Dorofejevs 29822768