Meklēt
Izvēlne

Atskats par LMA Dizaina nodaļas dalību izstādē „Riga Food 2009”

Izstādē „Riga Food 2009" piedalījās LMA Dizaina nodaļas, Vides un Funkcionālā dizaina katedru studenti ar saviem darbiem.

Uģis Gailis
Virtuves darbarīki „Labs" (BA diplomdarbs 2008, Darba vad. Prof. Holgers Elers
Baiba Lindāne, Kristaps Grundšteins, sadarbībā ar SIA Lāči tehnoloģi Maiju Kairi, Pārtikas izstrādājums maizes „Bumba" (pasn. prof. Holgers Elers)
Dace Garleja, sadarbībā ar Kvadra Pak,
„EKO garšaugu trauks" (pasn. prof. Holgers Elers)
Nauris Krastiņš
„Šefpavāra karotīte" (pasn. prof. Holgers Elers)
Jānis Valdmanis
„PET pudeļu Nēsis" (pasn. asoc.prof Barbara Ābele)

LMA stends izstādē „Riga Food 2009" bija iekļauts grupā ar nosaukumu „Inovācijas", kuru pārstāvēja Latvijas augstskolas, Latvijas Hipotēku un zemes banka, LIAA, Patentu valde un Latvijas zinātniskie institūti.
Pateicoties Latvijas Tehnoloģiskajam centram un izstāžu sabiedrībai BT1, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa tika aicināta kuplināt inovāciju stendu pārtikai. LMA dalība šajā izstādē tika uzņemta atzinīgi, jo studentu darbi guva lielu ievērību gan no profesionāļu, gan arī skatītāju puses. Izstādes apmeklētāju nedalītu atzinību ieguva izstādīto eksponātu „top trijnieks" par kuriem bija vislielākā interese:
• Virtuves darbarīki rīves un stampas „Labs" - ikviens stenda apmeklētājs izrādīja interesi par rīvēm un vēlējās tās iegādāties, tostarp arī tādi profesionāļi kā Mārtiņš Rītiņš (šefpavārs restorānā „Vincents") un AS Smiltenes piens vadība. Dizainera Uģa Gaiļa izstrādātie virtuves darba rīki „Labs" gaida Latvijas metālapstrādes uzņēmumu, kurš ar perspektīvu un inovatīvu produktu vēlētos papildināt savu produktu klāstu.
• Par pārtikas produktu maizes „Bumba" izstādes apmeklētāji jau bija uzzinājuši no preses un nāca uz LMA stendu jau ar mērķi redzēt un izgaršot šo produktu.
• Zemnieku saimniecību, restorānu un kafejnīcu īpašnieku nedalītu interesi ieguva EKO trauks - iepakojums garšaugiem. Arī šo piedāvāto produktu apmeklētāji vēlējās iegādāties un pasūtīt ar mīlestību audzētiem garšaugiem.
Arī abi pārējie stendā iekļautie produkti sagaidīja savu potenciālo pircēju. PET pudeļu nēsis aktuāls ir jauniešiem braucot ar divriteni, vai steidzīgajā ikdienas ritmā, lai atbrīvtu rokas no nesamā. Savukārt ar šefpavāra karotīti varam izbaudīt citādu maltīti savas ģimenes un draugu lokā.
Savu darbību un sasniegumus LMA prezentēja „Inovāciju" stendā, kurā Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta dizainā vadītāja Aija Freimane stāstīja par Latvijas Mākslas Akadēmijas Dizaina nodaļas aktivitātēm un pieejamiem pakalpojumiem. Notika arī pārtikas produkta „Bumba" degustācija. Tā autori Kristaps Grundšteins un Baiba Lindāne un sadarbības partnera SIA „Lāči" vadītājs Normunds Skauģis un tehnoloģe Maija Kaire stāstīja par jaunā Latvijas nacionālā pārtikas dizaina produkta tapšanu un savstarpējo sadarbību. Piedalījāmies arī „Zinātnes kafejnīcā", kur prezentējām un testējām pārtikas produktu „Bumba" gan pārtikas nozares profesionāļiem un izstādes apmeklētājiem.
Dalība starptautiskajā pārtikas industrijas izstādē Riga Food Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļai bija rosinoša lai reaģētu uz vienu no eksportspējīgākās nozares vajadzībām un izveidotu pārtikas dizaina apmācību kursu, gan arī lai attīstītu sadarbību ar pārtikas ražotājiem par viena vai otra produkta ražošanas un realizēšanas iespējām.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Lindāne (LMA MA studente)

Kontaktinformācija:
Aija Freimane
LMA TPK dizainā vadītāja
Mob.tel: 22303221
E-pasts: